Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Outdoorové filmy pomalu na obzoru

17.06.2008   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Outdoorové filmy pomalu na obzoruPřesně měsíc zbývá do uzávěrky soutěžního 6. ročníku MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU OUTDOOROVÝCH FILMŮ. Podívejte se s námi, na co se letos můžeme těšit a poradíme, i jak na to, pokud náhodou chcete nějaký film ještě přihlásit.

Tento festival je soutěžní putovní přehlídkou filmových snímků z oblasti outdoorových sportů a cestování. Je rozdělen do 4 kategorií:
A. adrenalinový sport
B. hory a horské horolezecké sporty
C. voda a vodní sporty
D. cestopis
Festival proběhne ve 25 městech České republiky. Každý autor, který pošle soutěžní film bude oceněn pamětní skleněnou plastikou a bude pozván na slavnostní zahájení do Ostravy a na zakončení, kde se budou předávat ceny, do Prahy. V soutěži budou rozdány ceny v celkové hodnotě 400.000,- Kč.

Do letošního ročníku již zaslali filmaři mnoho filmů, které spolu čeká soupeření. Film Crossing the Lines (Překročení limitů) od trojice rakouských filmařů Armina Buchroithnera, Christopha Hoernera a Stefana Ribitsche sdružující se ve filmovém studiu Style of Gravity může být typickým příkladem filmu zařazaného do festivalu. Jedná se o filmové dobrodružství, prožitek neposkvrněného cestování do Kanady a Mexika přes nejkrásnější oblasti Severoamerického kontinentu. Crossing the Lines je nový filmový koncept, který působivě kombinuje extrémní sporty, dobrodužství a životní styl. Film vypráví příběh o třech mladých lidech, kteří unikají každodennímu životu, aby zažili krajní dobrodružství. Deset tisíc mil cestování od sněhem pokrytých vrcholků Kanady, dolů k písečným plážím Mexika, vytvořili jeviště pro tento vzrušující film. Jejich cesta je vedla skrz nejkrásnější, nejuchvacující a odlehlá místa Severoamerického kontinentu, nabízející jim perfektní prostor pro extrémní sportovní vášně. Nové a unikátní záběry kamer, stejně tak náhled do soukromí a pocitů atletů dělá film mimořádným. Udivující svět zaznamenává let s paraglidem, noční večírky v Las Vegas a překvapivé zjevení záhadného surfaře Neila garantuje další akce a zábavu.
„Tento film je něco úplně nového!“, říkají tři mladí filmový producenti: Armin Buchroithner, Christoph Hoerner a Stefan Ribitsch. „Kombinace extrémních sportů - v tomto případě horolezectví, surfování a paragliding - krásné záběry krajiny, dobrodružství, životní styl a akční a surrealistické elementy dělají tento film mimořádně zajímavý a opravdu stojí za to jej vidět. Kromě toho, jeho různorodost je přitažlivá skupinám s velkými cíly. Chceme pobavit, dát publiku možnost uprchnout aspoň během filmu a namotivovat a rozhýbat je." Crossing the Lines je 68 minut dlouhý a byl natočen v průběhu tří měsíců v Severní Americe.

O tvůrcích:
Armin Buchroithner: narozen 12. 9. 1981 ve Vídni, Rakousko. Po několika
letech lezení se zařadil mezi horolezeckou elitu. Má předpoklady pro téměř všechny druhy vysokohorských sportů. V 15 letech objevil další vášeň, profesionální vysokohorské fotografování. Procestoval mnoho různých zemí, na zakázku vytvořil ze svých osobních zkušeností fotografický dokument, strávil rok v USA v Coloradu, studiem vysoké školy. V roce 2001 byl členem expedice do chilských And, tuto expedici dokumentoval. Dělá extrem mountain biking, je začínající surfař a paraglidista. Studuje strojní inženýrství na technické univerzitě v Grazu (Rakousko).

Dipl. -Ing. (FH) Christoph Hoerner: narozen 11. 10. 1977 v Grazu, Rakousko. Od roku 1992 do 1996 studoval na sportovní vysoké škole v Eisenerz, &Stýrsko, kde začal s paraglidingem. Byl silně přitahován horami, kde strávil mnoho času horolezectvím, lyžováním a turistikou, surfuje. Kombinuje extrémní sporty a filmování na profesionální úrovni. Filmoval v odvětví létání a podmořského světa. Poté byl zapojen do několika velkých filmových produkcí a expedicí ve vzdálených zemí Kyrgyzstánu. Chris pracuje jako kameraman pro několik extrémních akcí, které pořádá Red Bull.

Stefan Ribitsch: narozen 9. 10. 1981 v Grazu, Rakousko. Začal svou kariéru jako sportovec ve věku 10 let gymnastikou. Od roku 1996 se zajímá spíše o horské sporty. Cestováním po Evropě poznává všechny lokality, kde se skvěle surfuje, lozí a provozuje paragliding. Od roku 2002 studuje stavební inženýrství na Technické univerzitě v Grazu. Jako horolezec se Stefan specializuje na logistiku a tvoření cest pro expedice. Společně s jeho nejlepším horolezeckým partnerem Arminem tráví všechen čas přípravou a
konstruováním nových součástí pro kamerování a jedinečné záběry.

A nyní zpět k festivalu Outdoorových filmů. Zbývá do něj sice ještě požehnaně času (proběhne 10.10. - 6.12.2008), ale uzavírka se kvapem blíží. Proto, máte-li doma filmeček, který chcete zaslat, neváhejte jej zaslat do 18.7. na adresu: Cestovní kancelář Turistika a Hory, s.r.o., Smetanovo náměstí 7, 701 00 Ostrava 1

Více informací naleznete na festivalovém webu: www.mfof.cz

Foto: members.aol.com
Text: Eva Kadlecová, info@mfof.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0314 s