Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Proudem na krtka!

27.05.2008   Lucie Hajduková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Proudem na krtka!Darwinovy ceny se udílejí každoročně těm, kteří se svou hloupostí sami zprovodí ze světa. A Darwinova proto, že přispěje ke kvalitnosti lidského genofondu tím, že se z něj sám zprovodí. Jsou lidé různí, a často bychom je mohli nazvat kutily, avšak fatalními, neb jejich výplody se v běžném životě dají použít jen jednou. Jak tedy na nejkurióznější smrt?

Ne, nemusí to být zrovna kuriózní místo, stačí třeba kyslíkový stan a v něm pacient s vážnou chorobou plic. &Skoda jen, že si do ponožky schoval dvě cigarety a když osaměl, rozhodl se užít si chvilku klídku jejich vykouřením... Zřejmě by to podruhé neudělal, kyslík totiž v tomto případě působil jako silná výbušnina.

Nebo takový reverend, který sbalil rodinu, tedy manželku a dvě děti, a vydal se s nimi do džungle v Nové Guiney s přesvědčením, že tamní obyvatele naučí té pravé víře. Než však stačil jakkoli začít, promluvit či vytáhnout bibli, už se spolu s ní i s celou rodinou nacházeli v kotli s vařící vodou nad ohněm.

Další obětí svého nebohého činu se stal zlodějíček především drobných kousků barevného kovu. Poflakoval se po ulicích a hledal, když v tom - spatřil ze zdi trčet kousek měděné trubky. Nezbylo mu nic jiného, než vytáhnout velké nůžky, a jal se ji vypáčit. Jaké překvapení však přišlo, když do něj v mžiku začlo proudit napětí o síle 11 000 voltů.

A co se týče zmíněného fatálního vynálezu náruživého zahraníka, který ne a ne vyzrát na krtka: sestrojil (dle sebe) vynikající aparát, zatloukl do země železnou tyč a jal se do ní pouštět vysoké napětí z opodál stojícího stožáru. Konec to však znamelo pro oba dva.

A perličkou na závěr je řidič, který nemohl snést čekání na vlakovém přejezdu a jal se tedy objet závory. To však netušil, že čelně nabourá do vozu, jehož řidič dostal naprosto stejně šílený nápad, jen stál s autem na opačné straně závor. Stalo se tak v Memphisu, cestující v jednom z vozů na místě zemřeli, řidič druhého vozu se zachránil. Jednalo se o dvoukolejnou trať a vlak všechny těsně minul.

Ilustrační obrázek: blog.makezine.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0355 s