Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


České školy, ráj deviantů?

26.11.2003   Martina Bittnerová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

České školy, ráj deviantů?František Kalát se stal asi nejslavnějším ředitelem Základní školy v Čechách. Pokud se uděluje každoročně cena „Zlatý Ámos“ nejoblíbenějšímu učiteli, tak F. Kalát je rozhodně jejím antikandidátem. Ne, že by nedostál svých profesních závazků, ale přibral si předmět navíc a to soukromou sexuální výchovu, kterou se snažil aplikovat na své žáky. Zřejmě to způsobilo horké španělské slunce

a skutečnost, že na školním zájezdu je jediným zodpovědným zástupcem svěřených dětí právě vyučující. A proto pokus překročit meze slušnosti vychovatele se mu mohl zdát sice lákavý, ale bohužel se mu tentokrát nevyplatil.

Pan Kalát na pohled působil na své okolí jistě slušným dojmem spořádaného otce rodiny, jenomže osudový zahraniční výlet odhalil jeho sexuální deviaci, čímž se zařadil do fronty všech pedagogů a pracovníků, kteří si ze své slabosti udělali povolání. Pan Kalát, ač člověk zřejmě inteligentní, nechal věci dojít skutečně daleko a nevyhledal ani sám odbornou pomoc. Tím chybil a to mu vytýkat lze. Ovšem za dosazení takto nemocného člověka do funkce nesou odpovědnost ti, jenž jej zvolili. A veřejnost se může ptát, na základě jakých kritérií se ředitelé škol vlastně vybírají? Vždyť dnes i obyčejný post sekretářky mnohdy pro uchazečky znamená absolvovat martýrium všemožných testů, psychologického včetně.

Osobně se domnívám, že případ pana Kaláta je jen pověstnou špičkou ledovce, kdy se věc nepodařilo včas „ututlat“. V tom měl ředitel Kalát smůlu a třeba řada dalších pedagogů štěstí, protože se o nich neví a veřejnost zřejmě nikdy nedozví. Není přeci těžké zastrašit děti a donutit je k mlčení. Někdy stačí pohrozit špatnou známkou, nebo důtkou, zvlášť u žáků bez dobrého domácího zázemí. Na rodičích pak zůstává upozornit své děti na to, co si k nim mohou a nemohou dovolit dospělí, pedagogy nevyjímaje. Tam, kde ale selže rodina, kdo to dětem vysvětlí?
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: eddy - 26.11.2003 - 10:58

Rezi promine,
Vite jaky je rozdil mezi pedofilem a pedagogem? Pedofil ma rad deti... Psychiatri rikaji, ze pokud pedofil udrzi svoji vasen pod kontrolou, byvaji z nich nejlepsi pedagogove a pracovnici s detmi. Ovsem v tom "udrzet pod kontrolou" je asi problem. Ostane rika se, za H.Ch. Andersen a Lewis Caroll patrili prave do teto skupiny lidi...


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1672 s