Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zábavný výlet s dětmi? Poradíme kam

27.06.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zábavný výlet s dětmi? Poradíme kamPokud jste se již někdy poohlíželi po turistickém průvodci či cyklomapě, jež by vám usnadnila cestu, nemohli jste přehlédnout edici Tipy na výlety. Tentokrát se publikace věnuje výletům pro děti, a to tak aby výlet nebavil jen dospělé, ale právě i vaše malé a neposedné ratolesti.

Často se právě myšlenka netradičního výletu, ač myšlena dobře, v půli cíle zvrtne a s dětmi ne a ne dojít ke kýženému cíli, ač se snažíte sebevíc a později je i opít rohlíkem, veškerá snaha marná. Nakonec vše dospěje k tyjátru, o který nestojí ani jedna strana. Po výletu veta. Pokud si kladete otázku, proč tomu tak je, tak z části proto, že dospělí považují za zábavné naprosto odlišné věci než děti. A naopak.

A právě i tipy, jak těmto situacím předejít, přináší kniha S dětmi křížem krážem po Čechách. Přičemž vše, co zde naleznete, již před vámi docela velká a na zájmy jistě různorodá rodina vyzkoušela. Poukazuje na věci, které baví děti, nabízí méně tradiční hry pro zpestření výletů a zároveň nezapomíná na různá prostředí, ve kterých byste se mohli ocitnout.

Pokud patříte do skupiny dobrodruhů a neváháte spát po širákem či ve stanu (již tak vás za to děti mají rády), naučte se ještě postavit prostorný a praktický čtyřkolák na menší (pokud si troufnete klidně i na delší) výlety do přírody. Nejenže nebudete muset všechno nosit v batozích, ale také zde můžete usadit své cestou znavené děti.
Pak si už jen stačí vybrat z 50 vhodně volených výletů pro děti, které kniha nabízí, a hurá na cestu. Vydejte se třeba na Pustý zámek, k tajemným hradům okolo Kdyně, bunkrům okolo Smečna a na jiná zajímavá místa. Knihou a místy v ní uvedenými vás budou stále doprovázet nejen podrobné mapy a fotografie, ale i užitečné značky, jak se k místu dostanete, zda lze poblíž stanovat, vhodnost pro menší či větší děti nebo možnost koupání.

Jedinou nevýhodou zůstává, že co se týče vybraných tipů na výlet, soustředí se spíše na západní a střední Čechy, zatímco výletů do okolí Moravy a Slezska bychom zde našli velice poskrovnu. Autoři však slibují další díly, které by se soustředily na tato místa, avšak zatím tento terén chtějí nejprve prozkoumat na vlastní pěst.


Tomáš Feřtek, S dětmi křížem krážem po Čechách
Vydalo Nakladatelství Fragment v roce 2008

Zdroj fotografie:
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s