Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Evropská divadla v Hradci Králové!

19.06.2008   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Evropská divadla v Hradci Králové!Začátek festivalu proběhne již tradičně v Hradci Králové v podvečer 21. června a zahájí jej inscenace Minus dva, jejíž režie se ujal Juraj Nvoty a v hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Milan Lasica. Naopak vše 30. června zakončí představení Divadla Semafor Lisystrata, které režíroval, zveršoval a posléze převedl do formy muzikálu Jiří Suchý.

Organizátoři za nejfavorizovanější hry vybírají například inscenaci opery Národního divadla Zítra se bude..., v níž vystoupí Soňa Červená, Felliniho Silnici v nastudování Klicperova divadla s Martinem Stropnickým, Višňový sad s Dagmar Havlovou a režií Vladimíra Morávka, Tři sestry brněnského divadla Husa na provázku, Evžena Oněgina ostravského Divadla Petra Bezruče a  Slaměnou židli v podání Divadla F.X. &Saldy. A opět,  jako již na ostravském kašparovském týdnu i zde zazáří Spolek kašpar se svou trilogií Elsinor, jejíž recenze si můžete přečíst v rubrice Divadlo pod názvy: Král Hamlet, Gertruda a Claudius opředeni zlem, Nehty rostou po smrti stejně rychle jako vousy a Na to nemusel duch vstávat z hrobu.

Domácí Klicperovo divadlo uvede hned čtyři inscenace a to Oskar a růžová paní a  Já, Don Quijote de la Mancha, zbylé dvě se zatím tají. A setkáme se nejen s profesionálními výkony a divadly, ale také s tvorbou divadelních škol, která bude probíhat převážně na alternativní scéně, kde bychom mohli zhlédnout režijní tandem SKUTR (divadelní představení Should I stay or should I go - recenze opět v rubrice Divadlo  pod názvem Nes na bedrech svět) avšak zde s projekty Mistr a žák a Plačky, dále pražský DISK s inscenací Láska vole, brněnské sdružení Feste s Mužskými záležitostmi a Velmi společenskými tanci, tanečním divadlem Veselé skoky a s mnohými dalšími.


Co se týče zahraničních divadel pozvání přijali například Trapeztanztheater z Berlína, divadlo U mostu z Permu či soubor Divadla Oskara Koršunovase z Vilniusu. A právě litevský režisér Oskar Korsunovas, patřící k současné světové špičce, s sebou přiveze Shakespearovu inscenaci Sen noci svatojánské. Dalšími hosty budou herci z divadla A.S.Puškina z Magnitorsku, ti naopak přivážejí inscenaci hry Bouře od režiséra Lva Erenburga, která zvítězila na domácím festivale v Magnitorsku. Inscenace Ženský sněm pochází z rukou italské režisérky Sereny Sinigaglii a divadelního souboru A.T.I.R. a nejproslulejšího italského divadla Piccolo teatro.

Taktéž organizátoři pamatovali na nejmladší účastníky a věnovali jim "dračí" představení Komediantské báchorky aneb jak se kdy o dracích zpívalo, O pejskovi a kočičce, Magická revue s ptákem Ohnivákem, kašpárek a Indiáni plzeňského Divadla Alfa či Neználek ve Slunečním městě v podání Divadla Minor.

Na již avizovaných tradičních koncertech pod širým nebem pak vystoupí Michal Prokop, Vlasta Třešňák, Laco Dézci nebo kapela České srdce.

Festival letos poprvé nabízí také prodej vstupenek online. Veškeré informace k předprodeji jsou dostupné na www.klicperovodivadlo.cz. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 590 Kč. Představení Open Air programu budou opět převážně zdarma.

Foto v úvodníku: z inscenace Minus dva
Foto dole: z inscenace Višňový sad
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s