U nosuRada pro optimismus aneb Mít svého Lukáška Tenkrát v májiTisíckrát pozdravujeme tebePánská volenkaPomsta
Povím-li Rómeo, musím říct Alfa Před válkou studovala architekturu, dnes zachraňuje psy z frontyKonzervatoř Taneční centrum Praha uvede absolventská představeníHvězdy nectím, ale podléhám onomu trenduKde jsme ještě nebyli...15 let po zavraždění Simony MonyovéMedvídkovi Pú ze Stokorcového lesa je 100 letChyše Karla ČapkaGoldbergovi od 10.6. na FilmBox Comedy, tak to je návrat do osmdesátek!Doktor chybně zvaný O-OValinovi VlciJantarové slzy
Mít kopce v zádech, či denně na očích … Fajné. Za humny Teplic rozhodily svůj východní hřeben Krušné hory. V létě krušné nejsou ani náhodou. Pojďme se tam podívat.
Přiznám se, že v celém, turisticky velice podnětném příspěvku, jsem nerozuměl druhé větě. Proto se ptám autora: co znamená druhá věta v začátku článku:Fajné?
Já to zatím nikdy neslyšel ani nečetl. Je to jako: fajnové? Tedy krásné? Je to dialektismus? Nebo novotvar, který k nám, do Polabí, ještě nepronikl?
Prosím o laskavé vysvětlení. Jo a děkuji předem!
Ano, jako fajnové. Zřejmě dialektismus. Poprvé jsem to zaslechl v severomoravských písničkách. Jaromír Nohavica, Pepa Streichl. Pak,když jsme se někde setkali.Používají to normálně. Mně to přijde rytmické. No a když se to hodí ...
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.