Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hynku, Viléme, Jarmilo!!!

04.07.2008   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hynku, Viléme, Jarmilo!!!Po úspěchu filmové adaptace Erbenovy Kytice se režisér J. A. Brabec pustil do dalšího odvážného kousku. Režisérovo oko protentokráte padlo na báseň rozervaného bohéma počátku devatenáctého století, Karla Hynka Máchy, legendární Máj. Tisková konference za účasti hlavních tvůrců a (ne)herců poodhalila, na co se můžete v srpnu, kdy má film premiéru, těšit.

V České republice bychom jen stěží pohledali osobu, která se nemusela v rámci povinné školní docházky naučit několik veršů z Máchova Máje. Co je povinné, nebývá oblíbené a mnozí z nás tak přicházejí na chuť klasickým dílům české literatury teprve až v dospělém věku. Na stranu druhou, stříbrná plátna potemnělých kinosálů mnohdy dělají zázraky a proto nebuďme překvapeni, pokud srpnová premiéra Máje J. A. Brabce vystřelí útlou knížečku mezi současné nejprodávanější počiny české poezie. 

Tiskové konferenci ku příležitosti první novinářské projekce Máje dominoval excelentní Jan Tříska, který neskrýval nadšení nad konečným výsledkem. Mladí neherci, představitelé ústřední dvojice Viléma (Matěj Stropnický) a Jarmily (Sandra Lehnertová) ochutnávali v záblescích fotoaparátů první okamžiky hvězdného opojení a režisér Brabec skromně zůstával v povzdálí a nenápadně kontroloval celou situaci ze zálohy.

Už podle květovaného plakátu lze usuzovat, že po vzoru filmové Kytice, ani tentokrát nebude divák ochuzen o působivá, více či méně kýčovitě barevná panoramata české krajiny, která patří mezi speciality jmenovaného režiséra. Matěj Stropnický patrně brzy posílí preference strany, neboť jeho herecké ztvárnění Viléma, posílené romantickým vzhledem mladého rebela, jistě přiměje nejednu příslušnici něžného pohlaví vybrat ten správný hlasovací lístek. Pokud by Sandra Lehnertová založila stranu, byl by z toho zajímavý konkurenční boj. Její Jarmila v rámci poetiky (prý neplést s erotikou) Máje několikrát poodhalí mladé tělo a je nabíledni, že u vytržení nebude pouze statný mlynář Schiffner (Juraj Kukura), ale stejně tak zbytek mužského osazenstva v sálech kin.

Herecké obsazení patří k nejsilnějším stránkám chystaného projektu. Kromě výše zmíněných osobností se můžeme těšit na ústředního hrdinu Bobulí, Kryštofa Hádka, dále Jana Přeučila, Bronislava Poloczka, Vladimíra Javorského a nebo Ninu Divíškovou v roli Jarmiliny matky. Většina Máje se natáčela v přírodních exteriérech Českého ráje a Českého Středohoří a hudební doprovod obstarala skupina Support Lesbiens. Čtete dobře, a pokud chcete vědět, jak tohle celé dopadne, nezbývá vám než si naplánovat, v rámci srpnové dovolené, také návštěvu kina.

Recenze k filmu Máj vyjde na Rozhledně v srpnu před plánovanou premiérou 21.8.2008

http://www.filmmaj.cz

foto:www.kfilmu.net,www.filmmaj.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0379 s