Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Adams Craig smeten z pódia

14.07.2008   Lucie Hajduková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Adams Craig smeten z pódiaPoslední nedělní den na Colours. Kdo si ho užít chtěl, rozhodně tak spáchal. A mohl tak činit již od dvou hodin odpoledne na kostelní scéně, kde se představila Iva Bittová, George Mraz, Emil Vilický a Laco Tropp Moravian Gems. Další logickou cestu, pak byla ta na hlavní stage, kde měl zhruba za půl hodinky začít gospel Adamse Craiga and The Hugher Dimension of Praise.

Jak začal, tak ale hned skončil. Nejen na podium se snesla nebeská apokalypsa, nikdo (vyjma včas ukrytých) nedokázal průtrži mračen uprchnout. Vše vypadlo velice zle. Došlo i na kroupy. Představení dostalo odmlku. Po silném dešti se však lidé opět začali sbíhat a domáhat se nedokončeného či skoro nezačatého představení. Adams Craig neváhal a spolu s The Hugher Dimension of Praise vystoupili ještě dřív, než se znovu stihla napojit všechna kabeláž k používaným nástrojům. Pak si trochu odskákali i zkaženou aparaturu. Nicméně na jejich výkoně to nic nemění.

Průtrží mračen se však narušil veškerý plánovaný program a došlo k hodinovému zpoždění zhruba na všech podiích. Čím však blíže k večeru, tím víc se organizátorům dařilo zpoždení minimalizovat. Po vystoupení Tosh Meets Marley z Jamajky (žánr a skladba písní je více než jasná již ze samotného nadpisu) se počasí opět zkazilo. Pršelo, ale důstojně, žádná velká katastrofa oproti nedávným chvílím.

A tak si lidé dále užívali například další předem avizovanou pecku Habib Koité and Bamada, čili nejlepší africký bluesový zpěvák nebo Les Boukakes z Francie. Ti předvedli energií sršící rai`n` roll. S podivem, že právě tahle multikulturní partička začínala na ulici, publikum zjišťuje, že již hráli například s Tahou, The Wailers, Ska P,Taraf de Haidouks nebo Cheikhou Rimitti a dostali spoustu ocenění. Vloni to například byla nominace v anketě BBC Awards for World Music.

Náhle však se během koncertu začalo vytrácet nějak moc lidí. Jasný znak toho, že se blíží vrchol celého festivalu. Gogol Bordello. Navzdory počasí, zde spousta lidí stále zůstávala, podívat se z leteckého snímku, hlásíme jako správný pilot invazi. Invazi barevných pláštěněk a deštníků. Jejich cíl však vyzníval jasně, nic nás nezastaví v tom shlédnout to divoké a energií nabité vystoupení. Měli pravdu a zážitek rozhodně stál za to. Gogol Bordello zde zastupují frenetické koncerty. V hudbě míchají romskou hudbu, ska, rock` n` roll a dále od flamenga až po perestrojkový punk. Přítáhli neuvěřitelnou spoustu lidí. Roztančili masy. Až mi zabylo líto té mluvící pláštěnky, jež kolem mě před začátkem Gogol Bordello proletěla. "Cože??! Kam že jdu? No domů, jsem mokrý jak pes."

Celkové hodnocení festivalu vyznívá také velice kladně, oproti loňskému roku kdy jej navštívilo 20 000 lidí to letos bylo 23 000 z celé České republiky a dokonce několika zahraničních diváků. Není vyjímkou zaslechnout během festivalu slova jako: "No jasně, já si vždycky plánuju dovolenou podle Colours." No, není to nádhera? Asi ano. I vystupující byli nadšeni. Hvězda velkého formátu jako Sinead O` Connor o festivalu prohlásila, že je nejlepší v celé Evropě.

Co dodat, snad jedině to, že pokud jste letos zaváhali či se k vám žádná zmínka o festivalu nedonesla, příští rok to určitě nezanedbejte. Mohla bych vykládat hodiny o tom, jak to vypadá, kdo vystupuje a jak, jakými nástroji se ohání. Živý zážitek vám ale zprostředkovat nemohu. A taky vám  jej nikdo nevezme. A třeba také chytíte bubenickou hůlku...

Přečtěte si také ostatní články o Colours of Ostrava 2008
Trilok Gurtu (klikni)
Noa a den druhý (klikni)
Ohlédnutí za největšími hvězdami festivalu (klikni)

Foto v úvodníku: Craig Adams a dále Les Boukakes, Tosh Meet Marley a Gogol Bordello


Zdroj fotografií: www.colours.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Michaela Wilhelmová - 14.7.2008 - 10:26

Teda, koukam, ze festivaly odnesly apokalypticke pocasi skoro vsude. Nam nastesti na Keltskem kruhu spadlo jen par kapicek, asi to druidi nejak zaridili :o)))


Od: Lucie Hajduková - 14.7.2008 - 13:03

U nás rozhodně ne..hotová pohroma,lidé se shcovávali kde se dalo, příznačné taky byly stany skutečné první pomoci, které první pomoc nabídly i před silným deštěm:-)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0341 s