Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zapomínají. Přesto jsou užitečné.

06.09.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zapomínají. Přesto jsou užitečné.Ano občas zapomenou uvést fakta, či je uvedou opodál. Občas se vyskytne i mylná informace. Přesto svému účelu slouží.Vždyť každý, kdo se již na maturitu "učí" celé čtyři roky již leccos pochytil. Pak tedy ty malé nesrovnalosti pochytí hned po přečtení. Naštěstí se tak děje jen u téměř jasných věcí, tedy chyby nehledejte v záludnostech.

Kompletní přehled maturitních otázek z občanského a společenskovědního základu se stane užitečným pomocníkem. Shrne za vás všechna důležitá fakta a přidá ještě něco navíc. Chybí vám zápisky? Nezoufejte a zakupte si Maturitní otázky. Najdete v nich souhrn všeho učiva, testové úlohy i rady k maturitě.

Učivo je zde přehledně rozděleno do osmi kapitol s názvy: Člověk jako jedinec (základy psychologie), Člověk a společnost (základy sociologie), Člověk jako občan (základy politologie), Občan a právo, Občan a hospodářství, obsáhlou kapitolu Občan, Evropa, mezinárodní společenství a globální svět a kapitola poslední Člověk v reflexi filozofie (základy filozofie). Pokud hledáte zmíněnou osmou kapitolu, neuvedla jsem ji. Je to právě úvod, ve kterém vás autorky seznámí s radami a tipy k maturitě a nabídnou docela povedený test učebních stylů. Po jeho vyplnění se pak dozvíte, jaký je pro vás nejlepší způsob učení. Zda jste typ vizuální, sluchový či kineziologický.

Na celé knize oceňuji především grafiku, jakou využili při tvorbě textů, tedy přehlednost, rámečkování, různé typy písma pro zvýraznění a příklady z praxe. Ty se většinou vyskytují ve formě novinových článků reagujících na aktuální problematiku, té které vědy. Test na konci každé kapitoly se pak ale týká jen těch nejzákladnějších otázek, které byste měli znát i bez pečlivého studování kapitol. Nepovažuji je za průkazné.

Kapitola ekonomie se zdá být další spornou. Doplňují ji grafy, tabulky, členění i příklady z praxe. Těch se mi ale právě na tuto kapitolu zdá málo. Rozhodně by jí příkladů prospělo více. Na konci knihy pak lze najít také velice užitečný seznam všech použitých zkratek i v anglickém znění, pěkně v kompletním přehledu.

Hodnocení knihy nevyzní bíle ani černě. Spíše tak šedě. Vykročila hezky a na své první vydání docela podařeně. Na druhou stranu ji jako první vydání čekají i zásahy a zlepšování do budoucna. Či by aspoň měly.

Maturitní otázky - občanský a společenskovědní základ, Barbara Čadová, Jana Petrželová, Miroslava Čermáková
Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2008

Zdroj fotografie:
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s