Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zvířecí dopisy aneb ze ZOO do světa

02.09.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zvířecí dopisy aneb ze ZOO do světaMyslíte si, že dopisy píší jen lidé? To jste na omylu. I zvířata si ráda sdělí své zážitky a životní situace. Zvláště pokud mají takovou ojedinělou práci. Představovat dětem svůj druh v ZOO.


Možná již poznáváte tvorbu Sekorovu, jíž tímto příběhem ztvárňuje v knize s názvem Pošta v ZOO. Jedná se o spoustu krátkých příběhů, které na sebe navazují jen hlavním leitmotivem či tím, že čekáte na odpověd na poslaný dopis.

Hlavní dějová linie je slabší, což však neškodí, náplň knihy pak hlavně tvoří ony dopisy. V nichž se dozvíme o spoustě zážitků, problémů či vtipných příhod ze života zvířat v ZOO. Dopisy píší všichni, ať se jejich druzi vyskytují v Austrálii, Americe či ledaskde jinde. A tak má chudák poštovní holub spoustu práce. Píší medvědi, hroši, tygři, opice, lvi, pštrosi, sloni a mnozí další.

V dopisech lze pak spatřit rozdíl mezi volným životem v přírodě a zajetí. To je zde však bráno z té správné a lepší stránky, tak jak by to mělo fungovat. Kniha tedy dětem vysvětlí všechny jejich všetečné otázky, počínaje tou, proč jsou zvířátka v kleci a zda jim něco nechybí.

Co říct víc. Je to ostatně klasika doplněná taktéž autorovými ilustracemi. Vhodná pro děti od šesti let, dle mne však i dříve. U celé knihy mě mrzí jen její hlavní obal, konkrétně grafika. Umístění loga Květů s nápisem dětem - kvalitní čtení pro děti se mi nezdá zrovna trefné. Chápu, že se na vydání podíleli spolu s nakladatelstvím Albatros a taky by uvedeni měli být. Rozhodně ne ale takto, ruší to veškeré estetické cítění. Příště radši jinak.

A pokud už si knihu zakoupíte dostanete k ní také neprodejný dárek zdarma a to CD Kuře Napipi a jeho přátelé. Autor je jak jinak než Ondřej Sekora, pokud CD spustíte dočkáte se 20 pohádek. Hlas vám bude víc než povědomý. Pohádky namluvil Vlastimil Brodský. A jaké pohádky že vás čekají? Tak především kratičké, neboť jsou určeny těm nejmenším. Dozvíte se například O jídle, které chodilo na procházku, O zázračných hvězdách či O lodičkách, které pluly na Kouzelné ostrovy.

Pošta v ZOO, Ondřej Sekora
Vydalo nakladatelství Albatros v roce 2008

Zdroj fotografie:
www.albatros.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0453 s