Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nerozlučná parta z Třeskoprsk

25.09.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nerozlučná parta z TřeskoprskPatříte mezi ty, jež s nimi prožili své dětství? Teď s nimi mohou dětství prožít dnešní ratolesti. Opět se vrátili, nezměněni dobou, stále stejní a přesto, či díky tomu, stále aktuální.


Jako zářijovou novinku si Fragment připravil úplně první vydání publikace Do školy se Čtyřlístkem. Tentokrát se nejedná o příběhy, ale spíše o přípravu dítěte do školy. Našli byste zde nesčetné množství úkolů na procvičování rozličných úkonů.
S Fifinkou, Bobíkem, Piňdou a Myšpulínem se naučíte počítat do desíti formou dokreslování zvířátek, tvarů a věcí do počtu desíti, vybarvování obrázku na základě políček - každé v sobě skrývá početní úlohu, po jejímž vyřešení číslo určí barvu políčka nebo také můžete v již předkreslených obrázcích počítat hrnečky, ztracené dopisy či ovoce na stromě.

K dalšímu procvičení se nabízí kreslení, skrývá v sobě obkreslování a vybarvování obrázků. Dobře se orientovat také není k zahození. Proto se dočkáte úloh, kdy budete přiřazovat postavy k jejich stínům, hledat věci v zaplněných obrázcích, dokreslovat chybějící části obrázků dle vzoru, hledat rozdíly, bloudit v bludišti a posílat nepatřičné obrázky do řady nehodících se.

A pak jž zbývají jen dvě dovednosti na procvičení a to uvolňovací cviky připravující k psaní a také něco ze znalostí. Pomocí obrázků s dětmi můžete procvičit geometrické tvary v rámci vybarvování, znalosti hudebních nástrojů, mořských živočichů, ovoce, sladkovodních živočichů, afrických zvířat, dopravních prostředků, lesních plodin či pohádkových bytostí.

Jak vidíte, výběr je opravdu bohatý. Co vytýkám je nepatřičné umístění stránky, kde autoři seznamují děti se sčítáním, jeho znaménkem a podobně. Umístili ji doprostřed, navzdory tomu že již na předešlých stránkách se v úkolech s naprostou samožřejmostí sčítá i odčítá. Všechny úkoly se s obměnami opakují, avšak v jiném prostředí s jinými věcmi a jiným průvodcem.

Jak již bylo řečeno celou knihou provázejí kamarádi z Třeskoprsk a to Myšpulín, Fifinka, Piňda a Bobík. Každý z nich si pak na děti vymyslel jiný úkol, který vede k zlepšení soustředění, pozornosti, osvojení nových a zopakování starých znalostí. Všechny úkoly pak rozvíjejí dětskou fantazii a představivost.

Možná by bylo zajímavé knihu rozdělit do menších kapitol, jež by navíc nad úkoly disponovaly krátkým zajímavým dobrodružstvím, které by je spojovalo. Děti by se v rámci úkolů zabavily i prožitými příběhy party nerozlučných kamarádů. Celkový dojem dokresluje vydařená grafika. Samozřejmě černobílá, aby se děti při jejím vybarvování dosyta vyřádily.

Celkově zde najdete něco kolem 130 úkolů. V tomto vydání, jak jsem již několikrát řekla, se setkáte se všemi čtyřmi kamarády. Pokud jste si ale oblíbili jen jednoho, není problém. Myšpulín, Fifinka, Piňda i Bobík mají každý své vlastní knižní vydání taktéž určené pro děti od sedmi let, tedy předškolního a raně školního věku.

Do školy se Čtyřlístkem
Vydalo nakladatelství Fragment v roce 2008

Zdroj fotografie:
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0275 s