Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 18.1.2025, svátek má Vladislav 

Hledej

Spolupracujeme

www.alpress.cz

www.argo.cz

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vždyť není živá, co s kusem masa? Zmrazit a nechat na horší zítřky.

29.09.2008   Lucie Hajduková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vždyť není živá, co s kusem masa? Zmrazit a nechat na horší zítřky.Alespoň tak to vidí BUm Héfaistos, čili bůh umění, jak hlásá poštovní shcránka, na rohu ulice. Inscena stylově ponořena ve studentské recesi. Hra hýřila vtipnými dialogy, podobnými, jako již uvedený v nadpisu. Docela povedená situační komika. Zvláště když se bohové rozhodnout nějak si zpříjemnit život.

Rozhodnou se sestrojit dokonalou ženu. Epimethéus se drží jasného plánu, zato Héfaistos sestrojí multifunkční robotní ženu, či spíše sud s třemi pípami, přenosným záchodem, balíčky karet a jinými vymoženostmi, jež by rozhodně něměly chybět.

Inscenaci zahrál jako hostující divadelní spolek šílený pepa s inscenací Pandora. ke své hře nedodávají víc než: "Chcete být šťastní? tak buďte." Hra o štěstí, o dokonalosti o lidských vlastnostech a strastech?? Ze všeho trochu, děj se drží slabé linie. Plánu jak sestrojit dokonalou ženu, jeho uskutečnění a následným životem Epiméthea se svou ženou. Ne děj, ale vtipné narážky tvoří přitažlivost hry. Samozřejmě již sám námět vhodný k situační komice.

Jak tedy sestrojit dokonalou ženu? Chtělo by to pomoc, třeba boha Dia, jenže ten se nachází ve vyvolené polečnosti tam nahoře a na bohy obývající "nadzemí" nemá čas. Rituální vyvolávání boha Dia také nepomáhá. Co třeba mobilní telefon? Proč ne, jen..on je hovor od jádra k Olympu moc drahý. Proto nezbývá než se spolehnout na své vlastní síly.

Herecké výkony nepřekonaly průměrnost a vstupy kytaristky se také moc nepovedly. Vše zachránil již tolikrít zmíněný vtipný humor. Na hře samozřejmě zůstává spousta práce, především vybroušení přednášení a hlavně v některých pasážích přestat přehrávat, což působí křečovitě, stejně jako hra na kytaru.

Ke hře nelze více vykládat, neb by ztratila svoje kouzlo a minula se účelem. Nezbývá tedy než počkat nějakou tu chvíli na napravení chyb a na hru bez velkého očekávání zaskočit v nudných podzimních dnech. Třeba nakonec naopak překvapí.

Hrají:
Pandora Jana Ondrušková / Héfaistos Patrik Děrgel / Epimétheus Petr Sedláček / kytaristka Pavla Gajdošíková

Inscenaci Pandora uvedlo Divadlo Petra Bezruče
Fotografie převzaty z :
www.bezruci.cz



Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0934 s