Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Studentské filmy opět obsadí Písek

08.10.2008   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Studentské filmy opět obsadí PísekVe dnech 9. až 11. října 2008 se jihočeské město Písek stane hostitelem již osmého ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2008, jehož pořadatelem je Soukromá vyšší odborná škola filmová v Písku ve spolupráci s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka.

Do soutěže se přihlásilo na osmdesát filmů z celého světa (filmové školy z Varšavy, Bratislavy, Virginie, &Svédska či Nového Zélandu). Sama soutěž bude rozdělena do čtyř promítacích bloků, do nichž budou filmy nominovány z užšího výběru.

Oficiálním festivalovým místem zůstává Kino Portyč, kde každý den začne v 10h promítání soutěžních filmů a proběhne zde i zahájení a slavnostní zakončení festivalu s udílením cen. Zůstává zde také akreditační centrum. Loňský ročník festivalu se navíc rozšířil do prostoru Palackého sadů, kde bude promítat pojízdný kinematograf pana Čáslavského, nově také do Kavárny U Vavřiny a na další místa v Písku.

Doprovodný program
V současné době, kdy jsou přípravy na samotný festival v plném proudu, se rozběhl i festivalový (před)program, tedy série několika veřejných promítání a filmových akcí na různých místech v Písku ještě před samotným zahájením festivalu. Projekce zahrnují vítězné snímky z minulého ročníku a tvorbu studentů píseckých filmových škol.

V jeho rámci bude 8.10. od 20h v kavárně U Vavřiny promítán slavný film Metropolis za živého doprovodu pianisty Gerharda Grubera. Jde o mimořádný zážitek z atmosféry doby promítání němých filmů.

Během festivalu bude fungovat i značně nabitý doprovodný program, v jehož rámci se představí kapely a djové Art Factory, No Heroes, Annie Trip, Roccaflex, Čankišou, BBB, Prago Union či DJ Rock Star.

10. září bude druhý den festivalu v režii nadačního projektu Winton Train, starající se o památku válečného hrdiny Nicolase Wintona, která od 17h uvede v kině Portyč svůj dokument a film Všichni moji blízcí.

Kromě něj bude v dalších dnech v pojízdném kinematografu v překrásném prostředí Palackého sadů promítnut například film René režisérky Heleny Třeštíkové. Bohatou festivalovou nabídku také doplní slovenská tragikomedie Poločas rozpadu.

Zahajovací a závěrečný večer bude mít pod svou taktovkou autor festivalové znělky, student režie Filip Moravec. Na zahajovacím večeru bude promítnut film Máj.

Webové stránky festivalu spuštěny - filmfestpisek.cz. Veškeré informace o festivalu a o aktuálním dění jsou k nalezení na oficiálních webových stránkách festivalu filmfestpisek.cz. Bude zde zveřejněn oficiální program festivalu, veškeré kontakty na realizační tým festivalu, seznam festivalových lokací, informace o akreditacích, partnerech festivalu či festivalové televizi. Pravidelně zde budou kromě aktualit doplňovány i fotografie, tiskové zprávy a podobně. Ke stažení je na nich i přihláška na festival.

MFSF Písek 2008 na Streamu. Probíhají podrobná jednání s internetovou televizí Stream.cz, kde budou uveřejňovány některé přihlášené filmy a budou bojovat o přízeň v hlasování diváků. Autorovi vítězného filmu potom bude dána možnost prezentace na Streamu a vítěz získá vlastní mediální profil.

Zdroj: Film Fest Písek
Ikonka: rozcestnik.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0508 s