Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Fashion stars: Čeští návrháři se nezapřou!

22.10.2008   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Fashion stars: Čeští návrháři se nezapřou!V letošním roce svou práci předvedli &Stěpánka Pivcová (kolekce Dark Star), Zdeňka Imreczeová (kolekce Origami) a Martin Havel (kolekce ONO). Jako zahraniční host se představila vídeňská designérka Isabelle Steger. Podívejte se s spolu s námi na várku čerstvých mladých modýlků.

Módní show SHOOTING FASHION STARS 08 uzavřela týdenní maratón přehlídek konaných v rámci Designblok Fashion Week, a s ním i celý letošní Designblok. SFS 08 znovu dokázala, že mladí čeští návrháři mají co prezentovat a zaujímají významné místo nejen na české módní scéně. Dokonalé propracování, filosofický přesah a komplexní pojetí kolekcí spojily v jednolitý celek přehlídky čtyř, jinak rozdílně tvořících, módních návrhářů.„Nejde o běžnou přehlídku a to je na tom to krásné. Spojení čtyř osobností s vlastní tvorbou v jeden celek není lehké, ale může být i velmi inspirativní a stává se v určité míře výzvou,“ dodává Olo, Art director projektu SFS. Sjednocující linkou byla také doprovodná videa uvádějící jednotlivé kolekce. Zaměření na detail, výrazný rukopis autora a velké barevné plochy uváděly diváky do atmosféry jednotlivých přehlídek.

Na planetu Dark Star &Stěpánky Pivcové, první návrhářky představené v rámci SFS 08, nás přenesly barevné paprsky a hra barev odrážející se na hladině tekutiny protékající skrz ženské ruce. Kdo čekal, že na planetě Dark Star je všechno tmavé, mýlil se. Kolekce zahajuje v bílých, lehkých a svěžích tónech, modely jsou maximálně vzdušné, umožňující absolutní volnost pohybu. Modely můžete nosit, jak chcete, roláky přetažené přes obličej, dlouhá volná trika, šaty a kalhoty, které můžete kdykoli stáhnout páskem, gumou, tkaničkou.
Přes tóny šedi se dostáváme k černé, tmavší tóny rozsvěcují růžovo oranžové a tyrkysové barvy na detailech oblečení. Tisky ke kolekci navrhl Pedro Pawlowski v duchu vzdálených světů, magie a vize budoucnosti. Boty ke kolekci vytvořil kunstgezicht – Hanka Vaňátková a Míša Beránkova.
 Letící papírová skládačka origami doprovázená éterickou hudbou navodila atmosféru kolekce Zdeňky Imreczeové.

Japonské umění origami transformované do prorůstání a překrývání v modelech. Základem kolekce jsou sklady a vrstvení a velký důraz na střih, proto je většina modelů jednobarevná, umožňující vyniknout všem detailům. Vysoké límce zvýrazňují ženskou siluetu. Přehlídka i defilé se nesly v duchu ženskosti, grácie a elegance.
 Kompletní změna nálady a za zvuku hudby připomínající vojenský marš na molo vstupují modelky v tmavých šatech. Na pódium vstoupila kolekce ONO Martina Havla. Modely kopírující siluetu vytvářené jakoby překrýváním a projekcí dvou modelů v jeden, tvořené ze dvou kontrastních materiálů, docilujících efektu výrazného zeštíhlení postavy. Kolekci dominují čepice, ve kterých se ztrácí tváře. Hudba zesiluje, modelky pochodují na pódiu v dalších a dalších modelech, metalické šedi v kombinaci s černou, v bývalé tovární hale Galerie Dox, kde se přehlídka konala, jakoby ožívají duchy dávno vyřazených a odstraněných strojů. Mašinerie tohoto světa. Kolekce ONO je výpovědí Martina Havla o přemíře produkce a marketingovým „vnucováním“ věcí, které jsou k životu naprosto „nepotřebné“. Poslední model přehlídky Martina Havla – šaty z transparentních a vrstvených látek v rozšiřující se, velmi ženské a křehké, siluetě – působí jako osvobozující víla, která nás může vyvést z problémů tohoto světa.  

Výtvarně zpracované téma hořící růže uvedlo poslední kolekci letošního SHOOTING FASHION STARS, kolekci zahraničního hosta SFS Isabelle Steger pro jaro/léto 2009. Osobitý přístup Isabelle k tvorbě se zobrazil i v celé kolekci. Isabelle nevyužívá k předvádění oděvů profesionální modelky, tvoří pro všechny věkové kategorie a napříč pohlavími a modely tak ukázala na „normálních“ lidech. Hned první model byl odměněn velkým potleskem. Převládají přírodní tóny, jako je hnědá, oranžová, červená v kombinaci s bílou, kolekce využívá prvky erbovních motivů a modely doprovázejí boty s podrážkami osázenými vysokými hřebíky. Postavy se tak pohybují několik centimetrů nad molem, jakoby na vzduchových polštářích. 
 Pátý ročník je důvod k oslavě a tak v závěrečném defilé nechyběly zlaté a černé balónky, konfety a velký potlesk, který si všichni představení návrháři více než zasloužili.   SFS módní show bylo možné uskutečnit díky laskavé podpoře společnosti SONY (design like.no.other), jež večer speciální taneční performancí představila horkou novinku podzimní sezóny, designový MP3 přehrávač Rolly. 

V rámci oslavy jubilea je ve Studiu Liběny Rochové uspořádána výstava mapující důležité milníky projektu SHOOTING FASHION STARS. Vedle ukázek práce prezentovaných designérů je možné zhlédnout dosavadní historii projektu ve formě videoprezentace. Studenti módy, začínající designéři a další zájemci se tak mohou blíže seznámit s projektem, který pro ně může být do budoucnosti mezníkem na cestě profesní dráhy. Výstava bude otevřena do konce října 2008, každý pátek až neděle od 10 do 18 hodin.Zdroj: SHOOTING FASHION STARS -  www.sfstars.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.041 s