Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pouliční hry na lyžích

18.10.2008   Lucie Hajduková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pouliční hry na lyžíchExpedice do antarktických vod plachetnicí, himalájské karavanní stezky či dva čeští rybáři a cestovatelé putující po Novém Zélandu, takovou oku lahodnou sobotní podívanou nabízí mezinárodní festival outdoorových filmů. A nejen to, dnešek bude opravdu bohatý. Bloky filmů se začnou promítat již ve dvě hodiny a následuje blok ve čtyři, šest a konečně osm hodin, což značí vrchol dne. Nominační večer.

V těchto blocích se můžete mimo již zmíněných filmů těšit třeba na tradiční závod v běhu na lyžích v Jizerských horách, na nahlédnutí do mayské civilizace či na expediční sjíždění etiopské řeky Omo.

Celovečerní nonstop filmů pak započne úderem osmé. Právě tehdy se rozběhne slibovaný nominační večer. Po oznámení nominací se budou promítat některé z navrhnutých filmů na vítěze. Které je zatím otázka, zaručeně však budou patřit mezi ty nejlepší ze všech 101 soutěžních filmů.

Po vyčerpávající sobotě ale následuje neméně zajímavá neděle. V klubu Atlantik se dočkáme projekce dalšího z favorizovaných filmů 3 Peaks 3 Weeks : For the people of Africa (3 vrcholy 3 týdny). Snímek pochází z Ameriky a během 52 minutové stopáže v něm můžete shlédnout charitativní výstupy na vrcholy Afriky.

Naopak na scéně zcela protěžované, v kině Vesmír, stojí za vypíchnutí film Bikini. Jak už možná z názvu tušíte, bude mít co do činění s legendárním ostrovem Bikini. Konkrétně se zde ponoříme pod mořskou hladinu, kde němečtí dokumentaristé zkoumají podmořský svět a jeho nynější život po zdejších nukleárních explozích.

Ve víkendových filmech se představí zejména naši zástupci. Česká tvorba se zde objevuje na každém kroku, nutno dodat, že stále lepší a lepší. Naopak co je noční můrou filmů zahraničních je hrůzu nahánějící dabing. Od prvního slova nešťastné dabérky se lidé v sále smějí. Kvalita filmu je porušena. Snižuje ji a snižuje. Často byste také mohli zaznamenat, že není předabováno vše. Vidím jediné východisko, proč raději u těchto filmů nenechat titulky, které by směšně ba spíš až k pláči filmy nedováděly ke své karikatuře? Ale naopak dodržely jejich výpověď?

Od pondělí pak následuje další novinka a to promítání filmů i v Ostravě- Porubě ve hvězdárně a planetáriu J. Palisy. Dozajista poskytne diametrální zážitek. Před projekcí filmů se slibuje krátká ukázka hvězdné oblohy a po ní promítání filmů jako je například Dotek Arktidy. Dojem z již tak velice sugestivních filmů se umocní tím víc. Co si přát víc, než se během jednoho vydat tak daleko, prožít tolik dobrodružství a procestovat různá zákoutí světa bez hrozícího nebezpečí, které je tak daleko a zároveň tak blízko…

Pokud se k Vám festival ještě nedostal, až přijde rozhodně si nenechte ujít:

Coast to Coast “ A piece of my heart” (Od pobřeží k pobřeží)
Red Bull X Alps 2007
Crossing the lines ( Překročení limitů)
Neznámá Antarktida
Planeta lidí
O Mezinárodním festivalu outdoorových filmů jsme již napsali:


http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=8292
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=8116
Zdroj fotografie a více informací www.mfof.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1013 s