Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Děsivé čtení myšlenek

06.11.2008   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Děsivé čtení myšlenekUž jste se někdy zamýšleli nad obrazem světa, kdybychom si všichni uměli číst myšlenky? Pokud ano, zřejmě vás to možná poděsilo. Stejně tak je děsící a napínavý příběh nesoucí jméno Oběšenec, ač se v něm žádného skutečného oběšence nedočkáme.

Zato nám autorka nabízí jiné počtení. Mizerná část obyvatelstva je nadanější než ostatní a disponuje zvláštními schopnosti. Po nějakou dobu ji tajně využívá FBI k rozlousknutí nevyřešených případů. Když ty však už nadále nelze skrývat, tajná skupina se rozpadne a členové zmizí v různých koutech světa.

Ve skutečnosti však společnost dokáží ovládat až až. Proniknutí do cizích myšlenek, určení polohy osoby dle telefonního čísla a způsobení smrti proniknutím do mozku, provázeným nesnesitelnou bolestí hlavy není problém. Natož pak, když se tito lidé spojí, vznikne vražedná kombinace. O využívání nemluvě. To byli už u FBI. Je třeba zbavit se nežádaného ředitele? Ovlivnit volby? Stačí povolat do služby tyto psychotronické čteče myšlenek.

Jenže čeho je příliš…I oni si nakonec využívání nejen uvědomí, ale zjistí, že je i psychicky velice náročné a dobře placená práce unavuje. Jejich minulá šéfka se však dostala do vysokého postu a pokud by oni prozradili jen zlomek toho, k čemu byli využíváni a za čím vším stojí, její zásluhy by se rovnaly nule, a navíc by ohrozili celou její nastupující kariéru.

Nepřichází tedy s překvapivým řešením. Nejspolehlivějším umlčením je smrt. Psychotronici to však tuší a navíc si její myšlenky mohou přečíst. Ona se však chrání unikátním přístrojem ELF, jež vysílá vlny tak, aby psychotronici místo myšlenek zaslechli jen nic neříkající šum.

Rozehrává se tak do konce napínavý příběh, plný neočekávaného a přesto uvěřitelného. Svět je líčen s takovou samozřejmostí a propracovaností, že není pochyb, že je něco takového možné. Naopak, co my víme… Do celé problematiky se navíc zaplete unesená žena, jež před smrtí dostává symbolické tarotové karty, maličká chatička na kuřích nohách uprostřed bažin, vrah na svobodě, mrtvý otec malého chlapce, jehož matku unesli neznámo kam a neznámo kdo a mnoho dalšího.

Předvídat nelze ani poslední stránku na níž nacházíme konečné rozuzlení. Příběh oplývá spletitými cestičkami a nečekanými zvraty. Svým obsahem se řadí do série nového knižního žánru srovnatelného s proslavenými a oblíbenými kriminálkami jako kriminálka Miami, New York či Doktor House.

A právě tímto v zahraničí velice úspěšným románem otvírá nakladatelství XYZ zajímavou krimipatologickou edici dobrodružného čtení. Jedna z knih, za jejichž darování se nemusíte stydět ani bát se její nevhodností. Zaručeně chytne každého.

Oběšenec, T. J. Macgregorová
Knihu vydalo nakladatelství XYZ v roce 2008
Zdroj fotografie:
www.xyz.knihy.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 1.9384 s