Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


To nejlepší z Bond girls i špičkových zbraní

23.11.2008   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

To nejlepší z Bond girls i špičkových zbraníMáte rádi Jamese Bonda? Možná se teď ptáte, kterého jeho představitele mám konkrétně na mysli. Všechny. Do jednoho. A to včetně aut, technických vychytávek, sexy koček i temných zloduchů. Pokud odpovídáte „ano“, neměla by vám tahle zdařilá knížka doma chybět.

Titěrná práce a neustále se přehrávající dvd se všemi Bondovkami od Doktora No. až po Casino Royale. Tak nějak to muselo vypadat v bytě Johna Corka a Collina Stutze poslední rok a kousek. Pravda, své veledílo sice staví na základech již existujících encyklopedií, ale žádná z nich nedosáhne dokonalosti díla finálního. O čem že je konkrétně řeč? Na světě je konečně kniha, mapující přehledně, komplexně a vkusně všechno, co jen potřebujete o agentu 007 vědět. Název? Prostě JAMES BOND – ENCYKLOPEDIE.

Na 320 stranách fotografiemi nadupané knížky s kvalitními texty, prošpikovanými vkusně citacemi Bonda i největších záporáků, se pokochá oko i duše. Graficky příjemná, encyklopedická, ale rozhodně nenudící publikace, započíná svou cestu Bondovým osudem u jeho otce – tedy, toho literárního. Kdo by někdy neslyšel jméno Iana Fleminga, muže, který o sobě za života prohlašoval, že Bonda začal psát ku překonání vlastní lenosti. Pozadu nezůstanou ani osoby, o jejichž existence nemáme doposud ani tušení, a přesto by agent 007 bez nich nebyl agentem 007. Schválně: Víte například, kdo šije Bondovské obleky?

Ženy se pokochají již v začátku pohledem na všechny představitele filmových agentů, od Seana Conneryho přes Rogera Moora či Pierce Brosnana, až k dnešnímu Danielu Craigovi. Pozadu samozřejmě nezůstanou ani muži: dozvědí se všechno o kráskách s přízviskem Bond Girls a samozřejmě – mohou utrousit slinu nad jejich fotografiemi. Anebo (a ještě lépe) se stát živoucí legendou! Encyklopedie vám prozradí i tohle. Co si máte oblékat, co pít, jak mluvit, s kým spát či jaký nový bourák zaparkovat ve své garáži – všechno pro to, aby z vás byl náš český Jenda Bondů.

V encyklopedii najdete zkrátka všechno, od perfektních technologií, které nás na filmech vždy tak uchvacovaly, až po zcela reálné zbraně, které zahlédnete i v živých záběrech policejních akcí.  Nechybí ani přehled aut, ponorek, transportérů atd. atd.
 

Co dodat na závěr? Vánoce na krku, tlačenice na dárky také, zkuste zapřemýšlet, jestli právě tahle knížka není tím, co udělá vašemu filmovému fandovi radost. Dárek je to vskutku skvostný.

John Cork a Collin Stutz: James Bond, Encyklopedie
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v roce 2008
(titulka: mf)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3151 s