Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Smrti na stopě

20.11.2008   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Smrti na stopěJako každý týden, i nyní vám přinášíme stručný přehled snímků, které tento týden premiérově uvádí naše kina. Distributoři ve čtvrtek 20. 11. do kin přináší tyto snímky: ČAS UMÍRAT, RALLYE SMRTI, CHAOTICKÁ ANA, ONI, VY NÁM TAKY, &SÉFE!  a REPO: GENETICKÁ OPERA! Ve všech, kromě českého Vy nám taky, šéfe! hraje významnou roli smrt, skutečně kvalitní zážitek však tento týden slibuje snad jen polský snímek Čas umírat.

ČAS UMÍRAT
Drama
Režie: Dorota Kedzierzawska
Hrají: Danuta Szaflarska, Krzysztof Globisz
Distribuce: AČFK

Komorní monodrama polské režisérky Doroty Kędzierzawské je burcujícím snímkem o lidské důstojnosti, vzepření se osudu, intrikách a bezmoci.
Role Aniely, která se rozhodne vzkřísit slávu svého rozpadajícího se honosného domu navzdory vlastní rodině i zlovolným sousedům, byla napsána pro třiadevadesátiletou excelentní Danutu Szaflarskou. Její intenzivní osobní zápas o zachování rodinného sídla a schopnost smířit se s vlastními životními limity jsou pozitivním poselstvím o neutuchající naději, umanutosti a lidské vůli. O svém černobílém komorním dramatu říká sama režisérka: „Diváci by se neměli nechat zaskočit názvem. Je to totiž film hlavně o životě - o únavě z něj, ale také o vášni a radosti ze života, které jsou zasety v každém z nás, ale jen někteří si to uvědomují.“ Film patřil mezi divácky nejúspěšnější tituly MFF Karlovy Vary 2008.

RALLYE SMRTI
Akční / Dobrodružný
Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Jason Statham, Ian McShane
Distribuce: Bontonfilm


Internetové stránky projektu Rallye smrti patří mezi ty nejnavštěvovanější. Běží na nich online přenos nejbrutálnějších automobilových závodů v historii. Jejich aktéry jsou „obyvatelé" jedné z nejtěžších amerických věznic. Pravidla jsou jednoduchá - rychle, zběsile a co nejbezohledněji dojet do cíle jako první. Stačí pětkrát vyhrát a místo medaile vám dají svobodu. Prohrát ovšem většinou znamená zemřít - v hořícím vraku auta, pod koly silnějšího soupeře nebo s kulkou v hlavě. Střílení čímkoliv je totiž během závodu povoleno. Paul W. S. Anderson, režisér a producent drsných sérií Vetřelec vs. Predátor a Resident Evil, oprášil populární thriller Death Race 2000, vtiskl mu tempo 21. století a navrch přidal skoro už profesionálního filmového řidiče Jasona Stathama (oba díly Kurýra).
Posilovnou vyrýsovaný britský drsňák tu hraje Jensena Amese, bývalého slavného automobilového závodníka. Do basy se dostal za vraždu, kterou nespáchal. Bezskrupulózní ředitelce věznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmí v zájmu sledovanosti zůstat nevyužity, a tak mu nabídne lákavý úkol. Ukrytý v děsivé masce by měl dublovat legendárního závodníka Frankensteina, který byl hlavním důvodem toho, proč byla Rallye smrti tolik populární. Poslední závod mu byl bohužel osudný, naštěstí veřejnost to neví, a tak může do kolbiště nastoupit Frank, jehož schopnosti by se mohly alespoň blížit těm Frankensteinovým. Stačí vyhrát jeden závod, a Frank se vrátí na svobodu. Bude ale muset dokázat víc, než jen točit volantem a šlapat na plyn. Bude muset zabíjet.

CHAOTICKÁ ANA
Komedie / Drama / Romantický
Režie: Julio Medem
Hrají: Charlotte Rampling, Lluís Homar, Juanma Lara

Dívka Ana žije na Ibize v jeskyni se svým otcem. Když Ana potká ženu Justine, která jí pozve, aby se přestěhovala do Madridu, mladá dívka tak skutečně učiní. V Madridu se Ana zamiluje do problematického Saida, který ji opustí. Následně je Ana zhypnotizována Anglem, aby tak objevovala svou minulost a smrti. Do tragiky jejího osudu se promítají životy jiných mladých žen, která zemřely ve věku 22 let.

ONI
Horor / Thriller
Režie: Bryan Bertino
Hrají: Liv Tyler, Scott Speedman
Distributor: BlueSky

Po návratu ze svatební hostiny navštíví novomanžele v osamělém domku 3 neznámí, kteří mají tváře ukryté pod maskami. Následuje krvavé běsnění v zápase o holý život.

VY NÁM TAKY, &SÉFE!
Komedie
Režie: Martin Kotík
Hrají: Jan Zadražil, Václav Vydra nejml.
Distribuce: Bontonfilm

Česká komedie Vy nám taky, šéfe! se odehrává v prostředí prestižní reklamní agentury Mráz Media, vedené schopným managerem Ivanem Mrázem, který právě nabírá nové zaměstnance do svého týmu (Václav Vydra).
Film vypráví příběh několika lidí, kterým zdánlivě sama od sebe spadne do klína neočekávaná životní příležitost. Účetní v důchodu Karlička (Iva Janžurová), pubertální textař Miki (Ladislav Hampl), mimoidní grafik Kamil (Pavel &Simčík), mladá manažerka Tereza (Sandra Nováková), i jejich šéf, neambiciózní flákač a příležitostný herec Leo (Jan Zadražil) neměli ještě donedávna ani tušení, že by na nějakém podobném „atraktivním" místě mohli vůbec kdy pracovat. A také nemají tušení jak to v takové reklamce vlastně chodí.
Partě „loserů" se zdánlivě nabízí životní šance. Když zjistí, že všechno je úplně jinak, boj o vysněnou práci pro ně teprve začíná...

REPO: GENETICKÁ OPERA!
Horor / Muzikál
Režie: Darren Lynn Bousman
Hrají: Paris Hilton, Alexa Vega
Distribuce: HCE

REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává. V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět.

Zdroj fotografie: katalog.artfilm.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Lucie Hajduková - 20.11.2008 - 12:02

Čas umírat
Tak na tenhle film se již dlouho chystám, z ohlasů, které jsem slyšela při jeho předpremiérovém zhlédnutí, se mi zdál hodně zajímavý. Prý patří mezi filmy, které je chyba nevidět.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0282 s