Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Od drsné akce až po cukrárnu

04.12.2008   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Od drsné akce až po cukrárnuV prvním prosincovémm týdnu se budou v kinech o naši pozornost ucházet čtyři žánrově rozlišné filmy. Rodinný snímek KDOPAK BY SE VLKA BÁL?, akční drama NEBEZPEČNÝ CÍL, veleúspěšný MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 3: MATURITNÍ ROČNÍK a dokument o životě po katastrofě ve městě GYUMRI.

KDOPAK BY SE VLKA BÁL?
Rodinný
Režie: Maria Procházková
Hrají: Dorotka Dědková, Jitka Čvančarová
Distribuce: Bontonfilm


„Kdopak by se vlka bál“ je příběh pro celou rodinu, kombinující v poetické rovině prvky strašidelné pohádky, dětské komedie a dospělého psychologického dramatu.
Na pozadí krize vztahu rodičů se odehrává napínavý příběh malé Terezky, která skutečné problémy rodičů vnímá po svém a přetváří je tak do pro ni napínavého dobrodružství. Pro dětského diváka funguje pohádková, strašidelná rovina Terezčina příběhu, zatímco dospělý divák odhaluje závažnější souvislosti.
„Příběh pětileté Terezky je úzce provázán s její oblíbenou pohádkou O Červené Karkulce, což je vlastně horor. Zajímavá je právě dětská fascinace strachem, opětovné vyžadování a opakování strašidelné pohádky, přestože se holčičce promítá do snů. Každý večer si Terezka přeje pohádku na dobrou noc, pokaždé tu samou. Pohádka by měla být „červenou“ nitkou proplétající se celým příběhem a tvořit k němu jistou paralelu, protože stejně jako on začíná romanticky, pokračuje dramaticky a přes horor vede až k happy endu,“ říká režisérka Maria Procházková. Ta ve vizuálním zpracování filmu nezapřela svůj „výtvarný původ“, když do hraného snímku zapracovala kresby a animace, které už tak zajímavému příběhu dodávají i atraktivní tvář.

NEBEZPEČNÝ CÍL
Akční / Drama
Režie: Danny Pang, Oxide Pang Chun
Hrají: Nicolas Cage, Shahkrit Yamnarm
Distribuce: Bioscop


Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999.

Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata.

Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit.

Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou...

MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 3: MATURITNÍ ROČNÍK
Muzikál / Rodinný
Režie: Kenny Ortega
Hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens
Distribuce: Falcon

„Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník“ nám ukazuje studentské „mazáky“ Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Třetí film navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny.

GYUMRI
Dokumentární
Režie: Jana &Sevčíková

Dokument o životě arménského města Gyumri, ve kterém 7. prosince l988 zahynuly na následky zemětřesení tisíce lidí. Třetina z mrtvých byly děti. Nově narozené děti rodiče potom často pojmenovávali po zemřelých sourozencích. To vedlo k problémům s identifikací a někteří jsou dokonce přesvědčeni, že duše zemřelých žijí s nimi, nebo dokonce v nových tělech živých dětí.

Zdroj fotografie: bontonfilm.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0285 s