Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Připijme si na zdraví a štěstí

01.01.2009   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Připijme si na zdraví a štěstíSetká-li se starý rok s novým (na konci prosince a začátkem ledna ostatně pokaždé, viďte) nastává všeobecně chvíle rozpaků. Někdo přišel s teorií, že tyhle chvíle se překonávají snadněji s kraválem. Jsme národ učenlivý a tím pádem to dnes u nás vypadá o silvestrovské půlnoci jako uprostřed bitvy.

S gejzírem rachejtliček se setkáme i nad horskou samotou. Zaplaší spolehlivě rozpaky z přibyvšího roku, ale vyloudí i jiné. Přinejmenším povzdech. Totiž nad tím, že už nestačí přípitek a pohledy z očí do očí. Vše provázejí ohlušující petardy. Vyženou hladové srny spolehlivě od krmelce a šumavského rysa na druhou stranu hranice.

Nejsme staromilci, do toho se uvrtat nenecháme. Ale dovolte nám klasiku. Tu nejlidštější. Naplňte s námi číše a v relativním tichu si přiťukněme. Slyšíte? Zní to dobře.
 
Připíjíme vám, naši čtenáři a kromě tolik potřebného zdraví a pohody vám přejeme příjemné chvíle strávené nad stránkami webmagazínu Rozhledna. Bez vás by to nešlo.

Roky s devítkou na konci jsou nadupané událostmi. Těmi doma i těmi ve světě. Vyloženě dobrými i neskutečně špatnými. Dá se mluvit o zlomech v dějinách naší země? Určitě ano. Jakže se tedy tváří ten s číslem 2009? Start se mu nezdařil, přiznejme si. Globální ekonomická krize doléhá čím dál víc i k nám. Na někoho tak moc, že začne shánět práci. Pozdě. Není sám, už toho moc neumí a nárok na příznivou odezvu je tak minimální. A co my?

Pohybujeme se společně v takzvané volnočasové aktivitě. Přejme si navzájem, ať nemáme v příštím roce jenom ji. Přejme si tolik životaschopnosti, že k tvorbě a četbě Rozhledny usedneme vždy příjemně unaveni jinou činností. Přináší autorskou zkušenost, někdo hovoří dokonce o invenci. Ruku v ruce s ní kráčí odvaha k naklepání svého názoru do stroje. A není to pouze radost, kterou máme ze sdělených názorů. Už jen pocit, že článek přečte člověk, jehož zajímá „zrovna tohle“ je pro nás akumulátor, v konečném důsledku přinášející vzájemný profit. Barterový, čili vzájemný obchod. V době rozkolísané měny ohromná jistota. Tak do toho!

Děkujeme. Redakce Rozhledny

Zdroj fotografie
www.dtrock.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s