Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Patrick Swayze: Vyhrávat znamená nevzdat se

14.01.2009   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Patrick Swayze: Vyhrávat znamená nevzdat seV lednu roku 2008 vydaly světové agentury zprávu o nemoci „hříšného tanečníka“, sexsymbolu konce 20.století, Patrika Swayzeho. Americký herec, kterému bulvární plátky nedávaly víc než pět týdnů života, má za sebou první rok s diagnózou rakoviny slinivky. 7. ledna 2009, v exkluzivním interview pro americkou ABC, Swayze poprvé od zveřejnění své nemoci promluvil před kamerou.

Takřka rok trvá boj oblíbeného amerického herce a tanečníka, Patrika Swayzeho s jedním z nejhorších známých druhů rakoviny-rakovinou slinivky. Ačkoliv pacientům se Swayzeho diagnózou-čtvrtým stádiem-dávají lékaři maximálně měsíce života, šestapadesátiletý Swayze, bydlící s manželkou Lisou Niemi na ranči poblíž Los Angeles, po vzoru svých akčích hrdinů, na porážku nepomýšlí. Výsledkem jeho snažení je 12 měsíců, během nichž dokázal někdejší idol dívčích srdcí, mimo jiné, natočit také třináctidílný seriál, nazvaný The Beast (Bestie). 7. ledna 2009, osm dní před plánovanou premiérou tohoto seriálu, v němž Swayze ztvárnil hlavní roli agenta FBI, Charlese Barkera, poskytl herec exkluzivní rozhovor televizní stanici ABC a uvedl na pravou míru bulvární spekulace o svém zdravotním stavu. S redaktorkou Barbarou Waltersovou Swayze diskutoval také další otázky, související s jeho současným životem.

Herec potvrdil možnou přítomnost rakoviny v játrech, nicméně upozornil, že o této skutečnosti ví již od samého začátku léčení. Varovný signál, že něco není v pořádku, přišel na &Stědrý den roku 2007. „Dal jsem si šampaňské, ale bylo to, jako kdybyste lili kyselinu do otevřené rány“, vzpomíná Swayze. „Podíval jsem se do zrcadla a najednou jsem byl kost a kůže, zhubl jsem 20 liber, měl jsem zažloutlé oči a problémy s příjmem potravy“. Swayzeho manželka přirovnává první týdny léčení nekonečné noční můře. Bulvární plátky toužící po senzaci přinášejí i v těchto dnech bezpočet zaručených informací o Patrikově stavu a často nešetří nejhoršími prognózami. Swayze vyjádřil velké rozhořčení nad takovýmto jednáním. „Mám opravdu chuť poslat všechny k čertu a říct jim: „Podívejte se na mě! Dívejte se, co jsem dokázal!“ Nikdy jsem na ně (tisk) nereagoval, ale proč mají moji blízcí přicházet kvůli nim o naději, která je už, sama o sobě, tak vzácná??“


Po neuskutečněném Swayzeho odchodu změnila média taktiku a začala psát o zázračném uzdravování, o boji s rakovinou, který herec vyhrává. „Nic nevyhrávám“, říká Patrik. "Co pro mě znamená výhru je jednoduše nevzdat se. Dokážu to unést, dokážu s tím žít. Bojovat s tím, to potom znamená unést tolik jedu, aby tělo ještě fungovalo“. Herec dále otevřeně promluvil o bolestech způsobených chemoterapií a zároveň uvedl, že svůj boj proti zákeřné chorobě nepovede dál, pokud by nemoc začala zcela ovládat jeho život. „Nedržím žádné makrobiotické diety, ano, stále kouřím a nehodlám se do budoucna za životem „štvát“ za každou cenu“.


Konec Swayzeho nespokojenosti ohledně nabídky stále méně kvalitních rolí měl na začátku loňského roku učinit připravovaný seriál The Beast, do něhož Patrik nyní vkládá velké naděje a kterým hodlá dokázat, že do starého železa, ani do škatulky "béčkových" herců, rozhodně nepatří. Zpráva o Swayzeho nemoci postavila producenty před nelehký úkol. Rozhodnutí odložit natáčení o pět měsíců a počkat na Swayzeho reakci na chemoterapii přineslo kýžené ovoce a herec před několika měsíci úspěšně dotočil poslední klapku první série nového seriálu. „Moje víra v člověka doznala určitého vzkříšení“, komentuje Swayze rozhodnutí producenta. „Stále nemohu uvěřit, že svět velkého businessu udělal jednou to, co je prostě správné“. K tiskovým zprávám popisující hercovy kolapsy během natáčení dodává: "Natáčení bylo tvrdé, ale nikdy jsem na place nezkolaboval, nikdy mě neviděli, abych se tam někde potácel“.

Lisa Niemi, žena, jež stojí po Swayzeho boku již 33 let, prožívala celé natáčení se svým manželem. Niemi potkala o čtyři roky staršího Swayzeho v 16 letech v taneční škole Patrikovy matky. Ze zamilovaného páru se brzy stali manželé. Během roku 2007 svůj slib oba zúčastnění slavnostně obnovili. Na otázku, co pro Patrika jeho žena znamená dnes, Swayze odpověděl: „Myslím, že bych to bez ní nezvládl. Nechovám k nikomu na této zemi větší úctu než k ní. Jistě,něco ve mně mi říká, že bych se asi s tím, co mě za ta léta potkalo, dokázal vyrovnat i bez ní. Ovšem určitě ne tak elegantně.“ Manželství Patrika Swayzeho patří k nejpříkladnějším v Hollywoodu. Americký "kovboj", Lisin partner v životě i na tanečním parketě, ovšem dodává sílu také ostatním nemocným, pro něž slavná hvězda představuje obrovskou inspiraci. Patrick Swayze, přes veškeré aktivity v rámci kampaní zaměřených na boj proti rakovině, tuto pozici nekomentuje,neboť dobře ví, jak nevyzpytatelně jeho nepřítel vystupuje. V objetí milované ženy, jejíž statečný úsměv dost možná působí jako nejlepší medicína, prozrazuje svoje plány do budoucna-jezdit na koni, natočit druhou sérii The Beast a žít naplno každým okamžikem.

Patrick Swayze s manželkou Lisou Niemi

Příští měsíce, během nichž Swayze podstoupí druhou chemoterapii, prozradí víc o budoucnosti muže, kterého zbožňuje několik generací. Svůj boj s těžkou nemocí nevzdává. S podporou svých blízkých a fanoušků, kteří Patrikovi dodávají odvahu prostřednictvím povzbuzujících dopisů z celého světa, pokračuje v léčení a zůstává v kontaktu se svým věrným fanklubem.

V době vzniku tohoto článku agentury oznámily, že Patrick Swayze byl hospitalizován z důvodu zápalu plic. Podle informací sdělených jeho manželkou Lisou Niemi se herci daří dobře a doufá v brzký návrat domů.

Pakliže také vy chcete vyjádřit podporu herci Patricku Swayzemu, můžete tak učinit prostřednictvím následující poštovní adresy:

WKT Public Relations

335 North Maple Drive

Suite #351

Beverly Hills

CA 90210

U. S. A.

zdroj informací a použitých citací v článku: televizní show 20/20 Barbara Walters Special, Patrick Swayze: The Truth, odvysílané 7. ledna 2009 americkou televizní stanicí ABC (www.abc.com)

fotografie: www.abc.com, www.youtube.com


Patrick Swayze a Barbara Waltersová


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Toyserka - 19.1.2009 - 15:25

Patrik je silný a krásný chlap a ja mu ze všeho nejvíc držím pěsti protože by byla ohromná škoda přijít o tak skvělého herce.A v Hříšném tanci mu to moc slušíí!Nevzdávej To!


Od: Beria - 25.4.2009 - 12:31

Patrik je uzasny a krasny chlap...moc mu drzim pesticky aby tu byl s nami jeste hodne dlouho..je strasne silny a verim ze do posledni chvile bude bojovat.....Patriku NEVZDAVEJ TO A DRZ SE!!!!!!


Od: raloi - 18.5.2009 - 14:23

nemel
nemel kourit a ji nema kazi si leceni kazdy chce aby bojoval


Od: raloi - 18.5.2009 - 14:26

drzim
ja ti taky drzim pestiky jen to nevzdavej a jdi dotoho podporuj vsecky co znas a fanusky ... drz se hlavne


Od: Pokorná Veronika - 8.8.2009 - 15:18

Patriku...Moc ti přeju aby jsi vydržel a nepřestal bojovat se svou nemocí.Asi si nikdo z nás kdo ji neměl nedovede představit jaké je to utrpení ale i přesto ti přeju aby jsi měl sílu bojovat.Takového skvělého tanečníka a herce by byla škoda...


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0681 s