Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Americké mouchy proti zlým Rusákům

15.01.2009   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Americké mouchy proti zlým RusákůmPokud člověk hledá informace o nevinně vypadajícím dětském 3D spektáklu, v našem případě nazvaném Cesta na Měsíc 3D, komentáře zahraničních diváků rozebírající genderovou tématiku či otázky mezinárodní nenávisti jednoho rozhodně zarazí. Na první pohled totiž na třech animovaných mouchách, Natovi, IQ a Cvaldovi, toužících pokořit povrch Měsíce společně s první lidskou posádkou Apolla 11, opravdu nic zvláštního není, a to jak v dobrém, tak špatném slova smyslu.

Cesta na Měsíc 3D rozšiřuje oblíbené IMAXovské projekce a svým pojetím útočí zejména na mladší dětské publikum. USAlibý pravděpodobný cíl, oprášit jeden z nejslavnějších úspěchů Američanů, v podobě vyhraného závodu o dobytí povrchu Měsíce, a jeho nenásilné vtisknutí do mozků menších diváků-to vše za pomoci roztomile vypadajících muších přátel a lákavých 3D efektů, s sebou přináší doposud nevídané efekty vedlejší. Průměrné odvyprávění celé události ozvláštňuje originální pojetí ruské konkurence v podobě nápadně ošklivých hloupých nepřátelských much, které celé misi škodí, kde mohou. Jak poznamenala jedna z nespokojených amerických matek, podobné praktiky, byť známé z hollywoodské produkce pro dospělé, zůstávají v dětském filmu nepřípustné. Další z komentářů upozorňuje na absolutní absenci muších tatínku, což s ohledem na množství larev, poklidně podřimujících na břiše dědečka jednoho z hlavních muších astronautů, logicky v pořádku není. Ale teď vážně.

Cestu na Měsíc 3D za mistrovské dílo skutečně považovat nelze. Jednoduchý, značně nezajímavý děj, plný nedotažených momentů, nadšený muší děda bzučící cosi o „když budeš chtít, dokážeš cokoliv“ či pověstný poslední hřebík v podobě dvakrát zopakované repliky „mám tě rád“, nepřináší skutečně nic nového. Na stranu druhou, rozhodnutí ruské agentky Naďy zůstat v Americe, protože je „chytrá“, stejně jako jejího kolegy, oděného v havajské košili a letícího kamsi do Miami, obdobu skutečně nemá. Za jediné klady tak lze označit pouze 3D efekty, nejpůsobivější v momentech rozpadajících se vesmírných lodí a velmi zdařilý český dabing studia Virtual.

Opravdu nevím, kde udělali soudruzi chybu, protentokrát ovšem bude potřeba zaměřit pozornost opačným směrem. Bez ohledu na naše národní zkušenosti se zelenými mouchami, nelze jinak než doufat, že podobných záležitostí typu Cesta na Měsíc 3D budeme do budoucna ušetřeni.

osobní hodnocení: 20%

Cesta na Měsíc 3D (Fly me to the Moon)

Žánr: 3D animovaný,dobrodružný
Režie: Ben Stassen
Scenář: Domonic Paris
Hudba: Ramin Djawadi
Země původu: USA, Belgie
Rok výroby: 2008
Dabing: český
Čas: 85 min
Dop. přístupnost: přístupný bez omezení
Distribuce: Intersonic
Premiéra: 15.1.2009, IMAX 8.1

foto:Intersonic


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3057 s