Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Máte to v hlavě aneb Magie mysli

17.01.2009   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máte to v hlavě aneb Magie mysliPo období vánočního volna nastává krutá lednová realita, během níž mnozí z nás opět zabředávají do deprese všedních dnů nebo raději rovnou onemocní, jakožto pisatelka této recenze. „Určitě mě vyhodí ze zaměstnání.“ „Tu zkoušku neudělám.“ „Státnice? Zvedá se mi žaludek!!“ Poznáváte se? Novodobá čarodějka Ivana Tischlerová nám prý dokáže pomoci. Dáme jí šanci?

Knížka Ivany Tischlerové zajímavě představuje psychologické metody, díky nimž mnohý člověk může doopravdy změnit svůj stávající život. Nevěříte? Současné vědecké výzkumy stále častěji poukazují na vliv lidské psychiky na kvalitu našeho života. Máte to v hlavě aneb Magie mysli není ničím jiným než chytře napsaným soupisem metod, s nimiž se během studia běžně seznamují například studenti pedagogických fakult či psychologie jako takové. Pokud ovšem očekáváme suché komandování typu „udělejte tohle a tohle“, stoprocentně vedoucí k zázraku, jsme na omylu. Jak již bylo řečeno, autorka velmi dobře chápe čtenářovo uvažování a svoji knížku prokládá osobními postřehy a vyjadřováním, kterému nechybí vtip a toliko potřebný humor. Na dobře vytipovaných místech komentuje vlastní návrhy tak, jak by je velmi pravděpodobně komentovalo značné procento z k experimentu neochotných čtenářů a dost možná právě tímto způsobem Tischlerová udržuje náš zájem znatelně déle než jiné publikace s podobnou tématikou. Každou z kapitol, které společně mapují určitou cestu ke zlepšení našeho bytí, komentuje autorčin manžel v roli skeptika. Jeho postřehy jsou o to příjemnější, že v posledním z nich nepopírá první, jak bychom čekali po vzoru stejně zaměřených zahraničních příruček, ale zůstává svůj a opravdu popisuje svůj osobní postoj a své pocity.

Máte to v hlavě aneb Magie mysli funguje na několika úrovních. Kromě „učebnicových metod“,např. relaxačních cvičení, Tischlerová vybírá také některé poznatky z aromaterapie, představuje přírodní medicínu a nezapomíná ani na vliv prostředí, ve kterém žijeme. Slovo aura získává v autorčině podání nový rozměr, resp., opět, stejně jako na předchozích stránkách, má čtenář zájem návod vyzkoušet, protože namísto nesmyslného intelektuálního výlevu čteme značně inteligentně vyjádřený pohled na celou záležitost. A zde se dostáváme k patrně nejpodstatnějšímu rysu této knihy. Nevím, nakolik je samotný název marketingovým tahem, mě osobně v souvislosti s touto publikací napadá především označení „stojící nohama pevně na zemi“. Autorka od začátku upozorňuje na nutnou osobní iniciativu čtenářů a ať ti už její dílo shledávají magickým nebo ne, na knize Máte to v hlavě aneb Magie mysli nic nezmění, že ve své kategorii patří opravdu k těm hodným přečtení a mající nějaký smysl.

Ivana Tischlerová: Máte to v hlavě aneb Magie Mysli
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2008
doporučená cena: 159 Kč
foto:
www.knizniweb.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0352 s