Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Bláznivý dobrodruh Fossett a jeho záhadné zmizení

22.01.2009   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bláznivý dobrodruh Fossett a jeho záhadné zmizeníJe těžké psát o někom, koho všichni znají a přesto sdělit něco nového. Možná proto se svého životopisu ujal sám Fossett. I když jak sám říká, nedělá to pro slávu. Žádný z jeho rekordů pod sebou tento účel neměl. Jako dobrodruh se narodil a tak také zemřel.

Jeho život však neplnily jen šílené pokusy o oblet země bez mezipřistání, jachtařské rekory při osamělých plavbách či první sólový let v balonu kolem světa. Ale také spousta ať již vyplněných či nevyplněných snů a úspěchů v práci. I kniha začíná pěkně od počátku. Není kam spěchat. Otcem, školní docházkou, romantickým skautem, který vedl až k hodnosti Orlího skauta a nepatrně tak naznačovaly vývoj budoucího Fossettova života, aniž to kdo tušil.


Mezitím se Fossett se svou manželkou Peggy stěhuje z místa na místo za prací. Střídá firmu IBM, pozici systémového analytika, obor komoditního makléřství, až nakonec dospěl k samostatnému „podnikání“ na burze. Ke konci už pak za něj obchodovali jiní a on sám se věnoval sportu.

S Peggy se přestěhovali do místa vhodného pro trénování téměř jakéhokoli sportu, jak říkal Fossett a začal trénovat. Když jej omrzel balon, vrhl se na jiný sport, co na tom, že s ním neměl žádné zkušenosti. Fossett trpělivě trénoval až do úmoru a po stupínkách pokračoval tak dlouho až se dostal k vytouženému cíli.

Mnohy však skutečné pokusy o rekord vedly až k ohrožení života. Ani to Fossetta neodradilo a vždy pokračoval dál. I tak o sobě pojednává. Jeho tvrzení, že není dobrodruhem pro slávu a peníze je uvěřitelné. Dopodrobna popisuje nespočetné pokusy o rekordy, krize, problémy a nepříjemnosti i úspěchy, které ho a jeho tým potkaly. Vše podává velice srozumitelnou ( i co se týče technických potíží s letadly, balony apod.) dramatickou a chronologickou formou. Poslední co Fosset stihl vykonat a napsat, byl sólo let ve větroni kolem světa bez mezipřistání. Za sebou zanechal řádku nezapomenutelných rekordů.

Jeho záhadná smrt se stala až symbolickou. Možná by se Fossettovi líbila. Vyletěl si se svým letadlem do nedalekého okolí a nikdy se už nevrátil. Nenašly se ani trosky letadla ani Fossettovy doklady či jiná podobná vodítka. Až později se vše obrátilo, našly se doklady a pilotní licence, posléze i vrak letadla. Objevily se i dohady, že vrak byl podstrčen… Pravděpodobně se ale Fossettovi stali osudní medvědi hojně obývajcí tuto oblast.

Steve Fossett: Lovec větru
Vydalo nakladatelství Daranus v roce 2OO8

Zdroj fotografií: www.daranus.cz  a www.stevefossett.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0406 s