Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 9.2.2025, svátek má Apolena 

Hledej

Spolupracujeme

www.alpress.cz

www.argo.cz

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Největší ptákovina mého života

02.04.2009   Jaromír Komorous   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Největší ptákovina mého životaZinscenoval jsem takové, na které jsem ve skrytu duše vlastně pyšný. Jiné bych nejraději ihned zaspal, ale ony zatřepetají křídly vždy, kdy už si myslím, že je po nich. Pramálo mě přitom zajímaly kosé pohledy okolí a odsouzení, jež je provázelo, zrovna tak okamžité, ale krátkodobé pochlebování klaky, jež mě obklopovala. Ale takovouhle ptákovinu jsem neřešil.

Anketa Rozhledny, týkající se ptáků končila totiž téměř v patových situacích, odmyslíme-li si menšinu notorických protisměrců, kterým podáte chleba a oni poděkují za kýbl vody. K tomu se dostanem. Ale jak se blížil konec měsíce, diference v odpovědích rostly a začaly se dokonce přelévat. Koukal jsem na to jak vrána na sýr. Tak co jsme se dozvěděli? Představte si, že nic. „Pták je, když …“ … vystrkuje hlavičku ze skořápky! … máchá křídly a my mu to závidíme! … v posledních letech se vypracoval na bacilonosiče a my máme takový strach, oprávněný, jistě, že opeřenec v hejnech končí v kafilériích. Honí se mi hlavou blbá myšlenka (blbá myšlenka vychází z blbé nálady, kterou, jak známo trpí celý národ a v současnosti zřejmě celý svět). Co když se ptáci domluví s krávami,ty zase šíří BSE a rovněž jsou vybíjeny houfně, tentokrát po stádech, vyklovou nám oči a mozek, který zpřístupní kráva se svými rohy? Co by na to řekl živý pan Hichcock? Že mi jeblo? Přijal by mě za parťáka? Rozjímám nad tím a zatím hejno vrabčáků nad situací štěbetá jak na schůzi.

Potěšitelná je stoupající obliba ankety u čtenářů. Co vás první napadne při slovu „pták“? Takovou jsme položili otázku. A takovéhle jsme nahrabali peříčka poskládané do odpovědí.
24,0% respondentů vzkázalo: Ten se má, že může létat! Před povzdechem bych opeřenci rád položil doplňující otázku: Hele, ty ptáku jeden, nebolí tě večer křídla únavou? Abychom pak nebyli překvapeni zmatečným pípáním a jejich závistí k naším nohám! (Všimli jste si, přisvojujem si schopnosti krále Jiříka a už si rozumíme.) Upřímně, viděli jste ptáka sedět v minisukni s nohou přes nohu? A přitom je to jeden z nejhezčích pohledů, co znám. Mezi námi, kamikaze taky létali. Díky, nechci.
27,7% vidí za ptákem ptačí chřipku. Co k tomu dodat? Zbytečná či oprávněná vyplašenost? S literární zkušeností s vojenskou kapitulací z roku 1938 se mi chce říct, že s chrabrostí má tento národ potíže. Nebo je to politická prozíravost? Nepřipadá mi jako nejlepší řešení vybíjet si své lidské trauma na ptácích. Ale, co když to oni ptáci vidí jinak? Dusit se kolektivní vinou je přece v Česku oblíbený sport.
30,0% tázaných napadne to nejpřirozenější. Mužský pohlavní orgán. Nejvíc. Upřímně řečeno, když se otázka objevila v anketě, tipoval jsem to. Musím přihlédnout k tomu, že minimálně 70% naší čtenářské obce se rekrutuje z ženské populace. A po navnímání okolností mi zbývá jen chápavý úsměv. Skoro třetina čtenářů je sice mírně přihroublá, ale zcela normální. Říkat tomu obecně krátce je v zemi vžité. Jak tomu taky jinak říkat, viďte? Nevěřím, že ztrácíte čas citací oficiálního trojslovného pojmenování. Tolik ho není. Ale kde se to vzalo, nevím. Přiletělo možná. Proto.
18,3% myslí na bůhvíco. To by mě tedy zajímalo, na co? Na kapající kohoutek vody? Na zobající slepice z ruky? Na čerstvé zobáky ve škole, v práci, kdysi na vojně? Protisměrci, no.

V každém případku kliklo k poslednímu dni měsíce na svou odpověď celkem 815 z vás. Pokud tím přinášíme trochu odlehčení do našich ucaprtaných životů, plní to svůj účel.

Zdroj obrázku: www.obecmokre.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.027 s