Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Angelina Jolie a Brad Pitt životopisně

27.04.2009   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Angelina Jolie a Brad Pitt životopisněUž je to tak. Pokud jste příznivci jíž zmíněných herců, zajisté jste zaznamenali, že se na pultech v nedávné době objevil jejich životopis. Avšak při pohledu na něj mám trochu husí kůži. Odpusťte, ale bulvár přeci jen není můj šálek kávy. A přesně tak kniha vyhlíží. Docela se obavám, zda vůbec půjde přečíst,  ta spousta fantastických událostí, které tento hvězdný pár potkaly.

Zároveň se mi do hlavy loudí i myšlenka, zda mě to vůbec zajímá. Nevím, co snídá pak Křepelka od vedle a u tohoto ač médii hojně probíraného páru už mě to nezajímá vůbec.

Pokud něco, pak tedy opravdu plnohodnotný životopis pojednávající spíše o profesionální kariéře než striktně o osobním životě nafouknutém do obludných rozměrů. Po pár stránkách se mé pocity obracejí a nutí mě nahlédnout do obsahu. Tak jak to tedy bude, ptám se. O společném životě Angeliny a Brada či o každém zvlášť? Odpověď je prostá, autorčino rozhodnutí veskrze klasické. Od samého počátku, tedy narození až přes různé životní eskapády ke společnému soužití, které v knize tvoří nejmenší část. A to vše popsáno k mému podivu docela nebulvárně. Neříkám však nepopulisticky či nemasově.

Ale co na tom. Pokud se chci dozvědět o Angelininých zvycích, touhách, charitativních akcí či manželech, stejně tak u Brada, pak kniha není špatnou volbou. Neočekávejme však sondu do hereckých příležitostí, filmové bilance či hodnocení, ač by nesporně tato tematika byla o stupeň zajímavější. K větší důvěryhodnosti knihy by se hodilo zamyslet se nad obálkou. Já ji (po přečtení knihy )nemohu věřit, neboť odpovídá naprosto jiné knize. Přičemž obálka právě vyjadřuje podstatu knihy, navíc na čtenáře působí ihned. Neříkejte, že u vás roli přece jen nehraje i obálka. Hraje a mne mrzí, že neodpovídá skutečnému úsudku o knize po jejím přečtení.

Pro bližší ilustraci o knize nabízím ukázku:
Bylo to právě v období Kauzy CIA, kdy na veřejnost pronikly první zvěsti o Angelinině možném těhotenství. „Ano, jsem těhotná.“ To bylo prohlášení, na které všichni netrpělivě čekali. Za dva dny přišlo totéž oznámení od Bradovy tiskové mluvčí Cindy Guagenti: „Mohu potvrdit, že jsou v očekávání. Myslím, že není třeba cokoli dodávat.“Psal se 12. leden 2006. Necelý rok poté, co se rozešel s Jennifer, se Brad konečně dočkal. Nebude v ruce držet malou Jennifer, jak si kdysi představoval, ale malou Angie. Alespoň v to doufal. Přál si holčičku. Ale byl by šťastný i za chlapce. Jen když bude zdravý, slyšel v hlavě slova své matky. Pár fotografovali na každém kroku. Novináři se předháněli, komu se podaří získat zajímavější snímek, na němž bude patrné Angelinino těhotenství. O pár dní později se na veřejnosti objevily fotografie z jejich společného výletu na Haiti, které pravidelně navštěvovali za účelem charitativní práce pro školu v Port-au-Prince. Angelina dala poprvé svolení k fotografování pro časopis People, avšak požadovala honorář půl milionu dolarů. Pět set tisíc se zdá být více než slušnou odměnou za pár obrázků, ale magazín People věděl, že se mu mnohonásobně vrátí každý cent. Všechny peníze byly použity na charitu. Angelina se rozhodla využít svého postavení a publicity k získání peněz na dobročinné účely.Přestože byla ve svém životě zvyklá na náročné úkoly v profesním i osobním životě, tentokrát toho bylo skutečně moc. Adopce, nové dítě, práce na filmu, těhotenství a charitativní činnost znamenaly pro unavenou Angelinu příliš velké břímě. Při natáčení Kauzy CIA zkolabovala a byla odvezena do nemocnice pro celkové vyčerpání organismu. Lékaři diagnostikovali její těhotenství jako vysoce rizikové. Upozornili štíhlou Angelinu, že by si okamžitě měla osvojit pravidelný režim a přestat s vyčerpávajícím životním tempem. Naštěstí smlouva na film Kauza CIA byla jediná, kterou Angelina před tím, než zjistila, že je těhotná, podepsala. Poté, co skončí s prací na tomto snímku, si konečně odpočine a připraví se na nadcházející porod...Brad byl z Angelinina těhotenství natolik nadšený, že se i na veřejnosti dokázal jen stěží ovládat. Z každého jeho pohledu, doteku, gesta bylo patrné, jak je na svou partnerku pyšný. Nedokázal to skrýt a ani se o to nesnažil. Ale kvůli jedné osobě by se o to mohl alespoň pokusit...

Katty Joyce: Angelina Jolie a Brad Pitt - Společný příběh
Vydalo nakladatelství Daranus v roce 2008
Zdroj obálky:
www.daranus.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0861 s