Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kudykam poprvé ukáže své originální kostýmy

02.07.2009   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kudykam poprvé ukáže své originální kostýmyNa Tržní kolonádě v Karlových Varech se v neděli 5. července budou dít pozoruhodné věci. Svérázným způsobem dá o sobě vědět Kudykam - stejnojmenná divadelní hra Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky.

Tvůrčí tým Kudykama se rozhodl právě tady, se vší parádou a leskem, poprvé předvést kostýmy z chystané inscenace. Kostýmy plné fantazie, nápadů, barev, promyšlené do nejmenších detailů. „V Kudykamovi jsou kostýmy dvojího druhu, jelikož se tam vyskytují postavy dvojího původu. Ti první - např. hlavní hrdina Martin, mladá dáma Martina a Martinův Strýc - jsou postavy reálného světa roku 2009, a tak se po jevišti pohybují, v dobrém slova smyslu, v kostýmech prostých až civilních (až na pár detailů, skoro osobních fetišů, které jim dávají punc jedinečnosti).

Ti druzí - Kudykam, Mňaudámičky, &Sumichrásti - jsou bytosti stvořené v mysli hlavního hrdiny. To jsou postavy z jiného světa, světa fantazie, barev, elegance a nepodbízivé japonské výpravnosti...,“ říká spoluautorka námětu, scénografka a kostýmní výtvarnice Kudykama Michaela Hořejší. Právě autorka kostýmů osobně společně s Milanem &Steindlerem divákům představí přítomné divadelní postavy. Nejprve okouzlující Mňaudámičky, po nich &Sumichrásty, kteří předvedou skvělá akrobatická čísla. Ti všichni pak připraví sborové entrée samotnému Kudykamovi. Jeho kostým, dobře známý z plakátů zvoucích na představení do Státní opery, tentokrát oblékne herec Vojtěch Dyk, který se na jevišti v této roli bude střídat s Karlem Dobrým a Csongorem Kassaiem. „Kudykam je zhmotnělou představou hlavního hrdiny Martina, tomu odpovídá i jeho zvláštní vizáž – sukně, černé vlasy s mikádem na jedné a dlouhými prameny na druhé straně, kulečníkové tágo...,“ vysvětluje Michal Horáček.

Přítomné publikum se kromě premiérové prezentace unikátních kostýmů dočká také inscenovaného koncertu písní z představení Kudykam, který vyvrcholí mohutnou písní Kudykama „Tante cose da veder“.

Zdroj: www.kudykam.netKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0548 s