Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak nenaletět cestovce?

23.07.2009   Michaela Wilhelmová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak nenaletět cestovce?Dovolená na poslední chvíli, rychlé podpisování smluv a poté rozčarování. Tohle že je luxusní hotel? A kde je slibovaný all inclusive? Schválně se podívejte, co všechno se může pod slibně vypadající zájezdovou pokličkou ukrývat...

Za mnohdy jasnými specifiky zájezdů se může skrývat nejedno nepříjemné překvapení. Buďte na něj připraveni dřív, než se pod smlouvou s malými písmenky pod čarou octne váš podpis. A že jste nikdy podobný podraz nezažili? Nezbývá než blahopřát!

1. Fígl cestovní kanceláře:
"All inclusive"

Ona krátká formulka "Vše zahrnuto" nemusí zdaleka znamenat Vše. &Setříte a na dovolenou si berete jen pár euro navíc? Tak to místo se skleničkou džusu v ruce můžete skončit s vyprahlým krkem. Mnoho cestovních kanceláří totiž do zájezdu s plnou penzí nepočítá náklady na pití, které si ke každému jídlu musíte dokoupit.

2. Fígl cestovní kanceláře:
"Hotel hned u moře"

Na tom není žádná debata. Hned u moře znamená vždy totéž - stačí pár kroků a jste ve vodě. Nebo také ne. Hned u moře totiž není totéž, co "hned u pláže". Hotel může stát na úpatí skalnatého masivu, do moře to máte doslovně co by kamenem dohodil, ale na pláž si pocapkáte v žabkách necelý kilometr. Nejde samozřejmě jen o útes. Kdo by někdy nezažil hledání vhodného místa, kde se dá nejlépe zalézt do vody...

3. Fígl cestovní kanceláře:
"Krásné místo v soukromí"

Buď vás řeká romantika jako stvořená k plození dětí, nebo hrůzné místo, na kterém budete plácat jednoho komára za druhým, když si vymknete kotník, musíte se doplazit do civilizace a pro zmrzlinu nebo lahvinku vína vyražte už ráno, ať jste večer zpět. Chcete se zeptat kudy kam? V zapadlých místech vám nebude nikdo rozumět. V okolí většinou nebývá nic k vidění a tak jen doufejte, že vás hned v moři nepožehají medúzy a nešlápnete na ježčí kolonii.

4. Fígl cestovní kanceláře:
"Turisticky atraktivní místo, bohaté vyžití"

Tady na soukromí skutečně zapomeňte. Pokud si jedete odpočnout do neznámých krajů, budete se tu cítit jako doma. Češtinu uslyšíte na každém rohu, z folkloru si neužijete ani špetku, leda v zástupu jiných návštěvníků. A bohaté vyžití? Odpočinek hoďte za hlavu. Hotelové diskotéky vyhrávají alepoň do dvou ráno, přece se nejezdíte na dovolenou vyspat? Pokud je vám víc jak pětatřicet, tak tohle zkrátka moc odpočinek nebude.

5. Fígl cestovní kanceláře:
"Skvělá pláž" - oblázková, písečná, přírodní...


Není pláž, jako pláž. Chcete se válet po jemném písečku v čistotě, se slunečníkem nad hlavou? Tak to si dejte skutečně pozor a pravděpodobně si i připlatíte. Písečná pláž může být často neudržovaná, takže vám u břehu nohy omyjí mikroténové sáčky a několik petlahví. Na dece vás bude tlačit napolo pohřbená konzerva a bez ťapek se budete štítit jít k vodě. Pokud do ní tedy vlezete. Ani vůně nebude vábná. Přičtěte k ní nějaké mrtvé ryby... Oblázková pláž je celkem dobrá, jen poležení a bosého chození si užijete o něco méně. A přírodní? Co to znamená? Neudržovaná? Skalnatá? Dobře si zjistěte, co se za takovým označením skrývá, věřte, že to může být takřka cokoliv. Pokuste se z konkrétního místa vidět nové fotografie, kontaktujte lidi, kteří tam loni byli (například na různých chatech / v diskuzích cestovky).

A šťastnou cestu!

Ikonka -  www.geotauaisay.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0504 s