Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nové filmy do kin - červenec 2009

27.07.2009   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nové filmy do kin - červenec 2009V druhé polovině července se do kin dostává 12 nových filmů. Řada z nich nepřináší nic, jen další variantu již viděného. Pominu-li oddechová díla různých žánrů lehce nahraditelná podobnými tituly a přinášející za drahé peníze jen krátkodobou zábavu - například romantické komedie VDANÁ SNOUBENKA a BEJVALEK SE NEZBAVÍ&S, akční krimi ZASTAV A NEPŘEŽIJE&S 2, komedii PIRÁTI NA VLNÁCH či scifi thriller PROROCTVÍ - co zbývá pro skutečného milovníka filmu?

Pravidelné návštěvníky filmových klubů určitě nadchnou dva reprízované filmy z bývalé Jugoslávie SUD PRACHU a DŮM K POVĚ&SENÍ. Jenže do kin nepochopitelně přicházejí v době, kdy kluby mají prázdniny a tak jim budeme věnovat pozornost až v září. S rozpaky je přijímán nový česko-polský projekt s názvem OPERACE DUNAJ. Režisér Jacek Glomb chtěl podle svých slov natočit „komediogram, česky tragikomedii o jedné kapitole česko-polské historie.“ Myslím, že k názoru na film postačí ocitovat dva titulky z denního tisku: „Polský tank v naší hospodě“ a „Čtyři z tanku a pes v hospodě.“ Komu to stačí, ať běží do kina, ostatní do hospody bez tanku.

Skutečnou perlou je však film BRONSON. Jeho zhlédnutí bude povinné pro drsňáky a všechny, kteří mužnost obdivují. Hlavní hrdina filmu Velšan Charles Bronson se původně jmenoval Michael Gordon Peterson. Ještě mu nebylo dvacet, když s podomácku upilovanou puškou vyrazil vyloupit poštu. Odnesl si 26 liber a 18 pencí, což po zatčení bylo soudcem oceněno na sedm let vězení. Ač o tomto útulku mluví jako o “hotelu”, jeho pobyt tam se vzhledem k jeho násilnické povaze a rvačkám se spoluvězni a dozorci protáhl na plných třicet čtyři let, z toho třicet na samotce. Bronson si získal označení “nejnebezpečnější vězeň ve Velké Británii”, a tím i vytouženou slávu. Jeho osudy se inspiroval dánský režisér Nicolas Winding Refn a natočil film, který zazářil na festivalu Sundance i na nedávném karlovarském festivalu a jenž je srovnáván s Kubrickovým Mechanickým pomerančem.
Je to dílo drsné, plné stylových zvláštností, ale nezapomenutelné (o scénách z blázince se vám bude určitě zdát). Hlavní star Tom Hardy na fotu v úvodníku.

ADMIRÁL režiséra Andreje Kravčuka je nejdražším a největším ruským filmovým projektem. Otevírá ne příliš oslavovanou kapitolu ruských dějin – boj proti bolševikům. Hlavní postava Alexandr Vasiljevič Kolchak (Konstantin Chabenskij) je pravý hrdina svého národa, milovaný manžel a otec, který má jenom jednu slabost - okolím tiše tolerovanou zálibu v krásných ženách. Když potká ženu svého nejlepšího přítele Annu Timirevu (Elizabeta Bojarskaja), řečeno slovy reklamního sloganu „revoluce v krajině se setká s revolucí v jeho srdci.“ Na pozadí I. světové války se Alexandr a Anna snaží překonat nepřízeň osudu, ale zpřetrhat jeho okovy nebude snadné. Film má i vazbu na vznik Československa - když admirál Kolchak prchal před Rudou armádou na Sibiř, jeho vlak s carským pokladem střežili českoslovenští legionáři. Film láme rekordy v ruských kinech, kde se prodaly vstupenky za téměř 35 milionů dolarů a proslul i velkolepými bitevními scénami, v nichž si zahráli desetitisíce příslušníků armády. Někdy bývá nazýván „ruským Titanicem.“ Ústřední píseň filmu se jmenuje Anna a vznikla zhudebněním stejnojmenné básně, kterou na admirálovu památku napsala skutečná Anna Timireva.

                                     
                                                        Konstantin Chabenskij v titulní roli

Rozhodně doporučuji k vidění film produkce USA/Velká Británie V&SUDE DOBŘE, PROČ BÝT DOMA režiséra Sama Mendese, o němž jsem již psal v Karlovarských reminiscencích I. ((klikni) ).

Zájemcům o animovaný film mohu doporučit celovečerní debut australského animátora a režiséra Adama Elliota s názvem MARY A MAX. Je o dvou zcela rozdílných lidech, rozdílných povah i různého věku, jež spojí společná touha – konečně najít přítele. Mary je osmiletá holčička milující kondenzované mléko a čokoládu a žijící v Austrálii. Max Horowitz je čtyřiačtyřicetiletý osamělý chlapík žijící v New Yorku a trpící zvláštním druhem autismu. Má potíže s komunikací, je nesmělý a cítí se opuštěný. Nade vše miluje čokoládu, svou akvarijní rybičku Henryho, papouška a kočku. Jejich podivné, internetem navázané přátelství projde mnoha zkouškami a pokud jste citlivější povahy tak půjdete z kina tak trochu na měkko. “Lidská pohádka ze života pro dospělé” si určitě najde své diváky. Připomenu ještě, že hlas Maxovi propůjčil vynikající Philip Seymour Hoffman.

                                      
                                                                                plakát filmu

Zdroj fotografií www.bioscop.czwww.kviff.comwww.csfd.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1231 s