Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Záhada Jindry Hojera

12.08.2009   Ivo Fencl   Komiks   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Záhada Jindry HojeraNa obrázku vidíte díl seriálu, ve kterém se podobných záhad najde celá fúra. Vzpomínáte na slavný "lov" na Jindru Hojera nesoucího na poštu "koremando"?
Ano, mluvím o komiksu Rychlé šípy, který byl nedávno vyhodnocen jako druhý nejlepší český seriál, hned za Macourkovou a Saudkovou knížkou Muriel a andělé.

V tomto seriálu najdete i dvě pokračování na téma pronásledování Jindry Hojera, ale náležíte už i vy k těm, kteří si všimli i časového nesouladu?

Pro znalce je to ovšem dávno a notoricky známá věc, vím, nicméně zopakuji na Rozhledně i pro případné neznalé. Když Jindra v zrcadle ve výloze zpozoruje kluky z Dvorců, kteří ho sledují kvůli dopisu, je 16. 54 hodin. Jindra se dá na útěk a je obklíčen. Vběhne tedy do dvora, vyletí po schodech až na pavlač, tam se trochu infantilně zavěsí na zábradlí a vyhrožuje skokem do propasti. Není mu věřeno a on opravdu skočí. "Jako Zorro Mstitel," konstatuje jeden z pronásledovatelů, asi byl předtím v kině. Pak vidíme, jak Jindra šplhá po střešním žebříku, ale spatříme i další hodiny a hle, najednou ukazují 17. 55, ačkoli veškerá akce očividně a 100% nemohla zabrat více než pár minut. Jak je to možné? Jak to vysvětlit? Sám jistě nevím, nicméně jsem potkal i také šalamouny, co to vysvětlit hladce dovedou. Hodina, dle jejich mínění, musela naběhnout už mezi obrázkem 6 (Jindra je pronásledován ulicí) a obrázkem 7 (Jindra je obklíčen před průjezdem) a tudíž Hojera městem štvali HODINU, ano, celou tu hodinu, než ho obklíčili před dotyčným průjezdem. Je to ale možné?

Pravda je taky, že už Sherlock Holmes razil: "Vyloučíte-li všecko nemožné, musí být pravdou, co zbude, i kdyby to bylo sebenepravděpodobnější." Učil tomu Watsona a pravdou taky je, že obrázky 8 až 15 znázorňující honičku už uvnitř bloku nepřipouštějí žádnou šanci pro mezičas a 100% se tudíž jedná o jedinou souvislou akci. Lze však jen proto uvěřit onomu hodinu trvajícímu pronásledování městem, oné zvlášť pro děti nekonečné hodině, kterou však scenárista i kreslíř z nějakého důvodu přeskočili? Sotva! A tak... A tak tedy zbývá jediná a poslední možnost. Čas v magicky honičkovém Jindrově příběhu je na rozdíl od běhů rychlonohého Rychlonožky pohádkový!

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3736 s