Romeo a Julie věku pokročiléhoPromiskuita Svátky vánočníHelena Zeťová nám bohužel odešlaZ jeřabinTakový zimní den
Svačinky pro školáky: 5x salát na přestávkuLucie Moravčíková: Koučování mi pomohlo objevovat samu sebeJak nakládat s množiteli zvířat?DOPORUČUJI 5 komedií, jež se mi vepsaly do srdceFOTOREPORTÁŽ: Z Nairobi do MombasyStín smrti – místo činu: Dívčí kámenLabužník životaMagický den pro malé princezny v Martinickém paláci Substance a Demi Moore bodují. Kde film uvidíte?Knižní zápisník: Poutavý prosinecJaký bude letošní Český lev?Tlaková vlna
Skupinová terapie je oblíbená terapeutická metoda, kterou využívají psychologové a pedagogové. Laicky ji vlastně používáme my všichni tím, že kolem sebe vytváříme důvěrnou atmosféru v kruhu rodiny a v širším pojetí přátel. Obrovskou výhodou skupinové terapie oproti individuální je pro účastníky konzultace problémů s druhými – vidíme jejich reakce, uvědomujeme si, že nejsme sami, kdo má problém – a pro terapeuta je to zase možnost pozorování reakcí klientů mezi sebou.
Jedinou nevýhodou skupinové terapie je ostych. Strach, že se bude na veřejnosti probírat právě ten můj problém. Často tu však nedochází k tak intimním hovorům, jak si mnozí představují. Řešení situací se hledá spíše obecně, nikoliv však povrchně. Jde o to, že ano, musíte přiznat, že vám to neklape v manželství, ale nebudete tu nikomu vyprávět, co vám včera váš partner řekl či udělal, nic konkrétního. Mluví se spíše o pocitech, nikoliv o konkrétních událostech. A tak většina lidí, kteří původní obavy ze skupinové léčby překonají, jsou nakonec s tímto způsobem duševní podpory spokojeni. Dochází tu k novým vhledům a dostavuje se vzájemná sounáležitost zúčastněných.
Copyright © 2001 -
2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.