Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pilsner fest nedá městu vydechnout

31.08.2009   Stanislav Polauf   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pilsner fest nedá městu vydechnoutSvátek plzeňských piv PILSNER FEST se koná v pátek 4. a v sobotu 5. září. Kde jinde než v Plzni, kam se vyplatí přijet i třeba z větší dálky. Vidět a slyšet “naživo” třeba Monkey Business, Sto zvířat nebo Buty je vždy zážitkem. Jak už je ve městě zvykem, neplatí se nic (tedy kromě konzumace).

23 kapel, 4 pódia, zvednutý adrenalin a uklidněný žaludek. Málo? Mě se nezdá.

PILSNER FEST
je už v městě piva tradicí, jen loni jej navštívilo přes 30 tisíc návštěvníků a vypilo se neuvěřitelných 40 tisíc piv. Letos návštěvníci oslaví 167 let od zrození prvního spodně kvašeného ležáku, ale také kulaté 140leté výročí mladšího plzeňského Gambrinusu. Oslavou je dvoudenní maratón hudby, pokrývající žánry od rocku a popu až po hip-hop. Kromě zmíněných vystoupí třeba LSD, Mňága a Ždorp, Děda Mládek Illegal Band, Velvet Revolver Revival, Semtex či unikát - kapela Kryštof, doplněná gospelovým sborem.

Začíná se zostra v pátek v půl páté na plzeňském náměstí, kde první hudební zážitky poskytnou Monkey Business a Dan Bárta s Illustratosphere. Dan Bárta také zazpívá hymnu kandidatury města Plzeň na Evropské město kultury 2015, k níž složil text. Pak se již diváci dostanou za brány pivovaru, kde to bude “vařit” do půl druhé v noci. Přesný program všech kapel, míst a začátků najdete na www.pilsnerfest.cz.

Ale jak říká titulek, nejde jen o hudbu a oslavu plzeňského pivovarnictví. Pobyt na festivalu plzeňských piv ozvláštní atrakce, jako například živá socha u vchodu do pivovaru, která bude představovat Jana I., vévodu Brabantského, zvaného Gambrinus. Ten je patronem pivovarníků a sladovníků. Své dojmy do Zdi vzkazů na rozdaných pivních táccích mohou návštěvníci sdělit vlastně všem. Ozvláštnění programu představuje také městečko G‑City ve &Struncových sadech, které nabídne nafukovací horolezecké plechovky vysoké přes 5 metrů, atrakce Gladiátor (kdy se hráči snaží vyvést protihráče z rovnováhy a shodit ho z podstavce), či Moucha – lepící stěna, na kterou se soutěžící ve speciálním obleku snaží přilepit v co možná nejpodivnější poloze.

Je vám to pořád málo? Víte jak správně čepovat pivo? To vás naučí nejlepší z českých výčepních, finalisté prestižní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Nebo máte rádi fotbal? Fotbalové legendy zde budou dávat autogramy. Účast přislíbili Josef Masopust, Jan Bergr, František Veselý nebo Antonín Panenka. Nepřijdete ani o utkání České republiky proti Slovensku v kvalifikaci na MS 2010. Uvidíte je na velkoplošné obrazovce. Jste pro každou legraci? Zúčastněte se pokusu o rekord v hromadném přípitku (dosud 4 956 lidí). Plechovku s pivem dostanete pochopitelně zdarma a vypité se budou počítat.

Ještě jsem vás nezlákal? O jídle se nedá psát, to se musí vidět a pak ochutnat. Stánek Gambrinusu nabídne tradiční hospodské pokrmy s jaternicemi, utopenci apod., stánek Pilsner Urquell se zaměří na žaludky těch náročnějších v podobě dozlatova upečených kachniček a jiných lákadel. A bude tu jedna světová premiéra – jak prozradil Jiří Rákosník, který má v Prazdroji na starosti marketing značky Gambrinus - “Poprvé v historii budou moci pivaři ochutnat nefiltrovaný Gambrinus, kterým si připijí ke 140. výročí, které letos slavíme.” Pro řidiče nebude chybět nejoblíbenější české nealko pivo Birell, příznivci speciálu si budou moci dopřát polotmavý Master 13°.

Pro návštěvníky PILSNER FESTu jsou připraveny prohlídky pivovaru, Pivovarského muzea či Plzeňského podzemí za snížené festivalové vstupné. Tak co? Vyplatí se do Plzně zajet???

Zdroj obrázků www.pilsnerfest.cz 

                  
                                                     San Dal na loňském ročníku Pilsner festu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0217 s