Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vinnetou české fanoušky opět nezklamal

14.09.2009   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vinnetou české fanoušky opět nezklamalLetošní sedmý ročník mladoboleslavského Festivalu evropských filmových úsměvů sliboval svým návštěvníkům mnohé. Kromě pestré nabídky filmových zážitků také setkání s představitelem legendárního Vinnetoua, charismatickým Pierrem Bricem.

Tisková konference a následná autogramiáda jednoho z nejslavnějších mužů evropské kinematografie jasně dokázala, že sláva některých hvězd s přibývajícími roky rozhodně na svém lesku neztrácí, právě naopak. Zájem o podpis či pouhé pohlednutí do tváře legendy filmových „mayovek“ francouzského herce Pierra Brice byl tak obrovský, že nestárnoucí hvězda začala rozdávat své autogramy ihned po skončení tiskové konference, aby naplnila očekávání všech těch, kteří nezaváhali a navštívili minulé pondělí prostory Muzea &Skoda Auto. 


Mezi přihlížejícími byli také indiáni


Během krátké tiskové konference Brice připomenul svého hereckého kolegu Lexe Barkera (Old Shatterhand) vyjádřil lítost nad tím, že podobné chvíle strávené ve společnosti fanoušků nemůže se svým „bílým bratrem“ sdílet společně. Svůj nynější život označil za stejně krásný jako léta minulá. O dobré duševní a fyzické kondici nesvědčil pouze Briceův stále velmi atraktivní vzhled, ale také pohotovost a vtip, se kterým již osmdesátiletý herec reagoval na dotazy z řad novinářů a fanoušků. Vzhledem k nezvládnutí celé akce ze stran pořadatelů festivalu a pravděpodobné nezkušenosti překladatelky bohužel některé Briceovy odpovědi zůstaly novinářům neznalým francouzského jazyka utajeny. V přeložených fragmentech ještě Brice prozradil, že je stále věrný plemenu francouzského buldočka, psům, kteří jej provázeli také při natáčení jeho filmů a že role Vinnetua je jeho srdci stejně blízká jako před takřka 50 lety, kdy kostým hrdého náčelníka oblékl poprvé.

Během české návštěvy, Pierra Brice doprovázela také jeho manželka Hella, s níž je herec úředně sezdán od roku 1981. Navzdory organizačním kiksům Brice své fanoušky rozhodně nezklamal a místy napjatou situaci v malém prostoru vestibulu mladoboleslavského muzea zvládl s noblesou a klidem profesionála, kterým tento výjimečný muž bezesporu je. Přes zmíněné nedorazy tak festival přinesl filmovým fanouškům patrně jeden z největších zážitků letošního podzimu, za což lze všem zainteresovaným pouze poděkovat.

Recenzi na autobiografii Pierra Briceho "Vinnetou a já" čtěte zde

foto: Kateřina Sovová

Pierre Brice vypadá stále velmi dobře


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0542 s