Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vědět kde zmáčknout

14.10.2009   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vědět kde zmáčknoutPrávě tak bychom mohli jednoduše charakterizovat podstatu reflexologie, prastaré léčebné techniky, kterou podrobně představuje praktická příručka Reflexologie od A do Z Louise Keetové. Odbourání stresových stavů, léčba akné, ženských obtíží, ale také zotavování z běžného nachlazení - nejenom v těchto, ale také v mnoha dalších oblastech reflexologie pomáhá.

První doklady o podivuhodné léčebné metodě, zakládající se na stlačování reflexních plošek a bodů lidského těla a jeho následném příznivém působení na nejrůznější tělesné orgány či soustavy, nacházíme na staroegyptských nástěnných malbách. Soustředěné osoby, vzájemně si masírující dlaně či chodidla, jasně poukazují na důležitost těchto znalostí v životě tehdejšího obyvatelstva. Postupné rozšíření reflexologie do všech koutů světa a především hojné využívání v chudších oblastech jako účinné alternativy do té doby neznámých či nedostupných léků, přispělo k prohloubení znalostí o energetické rovnováze lidského těla. I proto můžeme tuto metodu s úspěchem používat také dnes.

Reflexologie od A do Z, autorky Louise Keetové, přistupuje k dané problematice skutečně zodpovědně. Než čtenář postoupí k vlastnímu tréninku probíraných masáží, rozdělených dle konkrétních onemocnění, projde komplexní osvětou v oblasti lidské anatomie. Protože také reflexní terapie počítá s dodržováním zdravého životního stylu, autorka nezapomíná na připomenutí zásad zdravé výživy, význam pravidelného cvičení či na seznam látek, které mohou uškodit lidskému organismu.

Svoji knížku Keetová člení do sedmi kapitol, jejichž zvládnutím školí čtenáře na takřka profesionální reflexology. Mapy reflexních bodů, známé z nejrůznějších časopisů, propracovává do nejmenších detailů. Jednotlivé postupy autorka názorně demonstruje pomocí barevných fotografií, a člení je na základě onemocnění či problémů, které chceme zmírnit či úplně odstranit. Protože reflexologie pomáhá také při celkovém uvolnění organismu, značná část knihy popisuje zvládnutí relaxačních masáží. Přestože populární literatura často poukazuje především na masáže rukou, Keetová představuje především reflexní body chodidel. Kapitolu věnovanou reflexní terapii rukou v knize sice nalézáme, nicméně autorka ji řadí až na samý konec a věnuje jí pouze několik málo stránek, převážně popisujících uvolňující techniky, nikoliv působení terapie proti vzniklým potížím. Tento fakt vyznívá poněkud zvláštně, přihlédneme-li ke skutečnosti, že knížka má posloužit také těm, kteří chtějí reflexologii aplikovat sami na sobě.

Celkové zpracování Reflexologie od A do Z považuji za kvalitní a dalece přesahující potřeby běžného uživatele. Knížka velmi dobře poslouží praktikujícím masérům k prohloubení stávajících znalostí. Lze ji doporučit jako vhodnou průpravu k zavedení vlastní reflexologické praxe a dost možná neuškodí ani praktickým lékařům, otevřeným alternativním léčebným postupům. Běžného čtenáře může při prvotním prolistováním odradit množství odborných názvů či anatomických kreseb. Přes svoji zdánlivou neprostupnost, je text ovšem bez problémů přístupný většině běžné populace, a v celkovém zpracování zcela srozumitelný.

Reflexologie od A do Z patří mezi kvalitní příručky, jejichž obrazová stránka nepřevyšuje hodnotu textu, ale skutečně pomáhá k rozvíjení osobních vědomostí a dovedností a proto lze očekávat, že své čtenáře nezklame.

Louise Keetová: Reflexologie od A do Z
Vydalo nakladatelství Metafora
cena: 349 Kč
obálka
www.mewtafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1805 s