Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tip na víkend: Gospel pro hospic

09.10.2009   Stanislav Polauf   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tip na víkend: Gospel pro hospicPříklad hodný následování – pomoc pro nemocné lidi z Plzeňského kraje trpící nevyléčitelnou chorobou a ležící v Hospici sv. Lazara v Plzni má přinést unikátní benefiční koncert dvou gospelových sborů, který se uskuteční v kulturním domě PEKLO v Plzni v sobotu 10.10. v 18 hodin. Každý návštěvník tak může na provoz potřebného zařízení přispět a jako odměny se mu dostane zážitek z gospelové hudby a zpěvu.

V programu vystoupí na společném koncertu dánský sbor Vocation a plzeňský Touch of Gospel. Oba sbory jsou spřízněni nejen stylem hudby, které se věnují, ale i osobou dirigenta a sbormistra Larse Jochimsena, který již několikrát zavítal do České republiky a vedl zde gospelové workshopy.

Sbor Vocation patří k nejstarším gospel sborům v Dánsku - funguje už 27 let. Za tu dobu se v něm vystřídalo přes 350 zpěváků i několik dirigentů a sbor má na svém kontě již devět desek. Vystupuje pravidelně po celém Dánsku a má za sebou i několik výprav do jiných zemí, například do Norska a do Estonska. Sbor se pravidelně objevuje v dánské televizi a jiných médiích. Spolupracuje s profesionální kapelou a do sboru se dělá konkurs. To vše zajišťuje profesionální úroveň jejich vystoupení. Repertoár je zčásti tvořen známými skladbami z pera gospelových velikánů jako je Kirk Franklin nebo Kurt Carr, převážnou část však tvoří vlastní tvorba dirigentů sboru. A vždycky dojde na zpívání s publikem.

Stejně tak tomu bývá na koncertech Touch of Gospel, jehož sbormistr Michal Beránek o benefičních koncertech říká: „Za pět let působení sboru Touch of Gospel to nebude poprvé, kdy budeme hrát na benefičním koncertu, a vždycky jsme moc rádi, když podobnou příležitost dostaneme. Gospel je nejen parádní muzika plná energie a těsně příbuzná s žánry typu jazz, soul, blues apod.; gospel je především plný svobody, naděje a dobrých zpráv pro každého, což, myslím, potřebují slyšet lidé v každé době.“
 
Zdroj foto: http://www.hsl.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0338 s