Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Stonavská Barborka je novou příležitostí pro zpěváky

21.10.2009   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Stonavská Barborka je novou příležitostí pro zpěvákyMezi pěveckými soutěžemi pořádanými v České republice se pomalu zabydluje Mezinárodní soutěž pěveckých ensemblů Stonavská Barborka. Soutěž vznikla z iniciativy dvou ostravských hudebních pedagogů – PhDr. Leona Juřici, hudebního skladatele a emeritního profesora Janáčkovy konservatoře Ostrava, a operního pěvce Klementa Słowioczka, sólisty Komische Oper Berlin, který v současné době působí na Ostravské univerzitě.

Oba již delší dobu pociťovali vakuum mezi odbornými soutěžemi sólových zpěváků na jedné a sborovými soutěžemi na druhé straně. Jejich iniciativa našla nečekanou podporu a odezvu v rodné obci druhého ze jmenovaných – Stonavě, která se stala pořadatelem soutěže. Tak se zrodila soutěž, určená žákům a studentům (od letošního ročníku i nestudentů) všech typů uměleckých škol, kteří se vedle sólistické výuky věnují pro praxi důležitému oboru, jakým je ensemblový (komorní) zpěv. Vymezení pojmu pěvecký ensemble je v této soutěži od dueta po sexteto.

Úspěšný průběh a značný ohlas prvních dvou ročníků vedl organizátory k vypsání  dalšího. Třetí ročník pěvecké soutěže je naplánován na 4. – 6. 12. 2009.

Soutěž je řízena Soutěžním řádem a Organizačními pokyny. Zásadním změnou v pravidlech 3. ročníku je možnost účasti nestudentů uměleckých škol, čímž je nabídnuta příležitosti i talentovaným absolventům či studentům jiných typů škol.

Průběh soutěží je rozdělen na dvě základní etapy. První je soutěžemi v jednotlivých kategoriích a subkategoriích, které hodnotí pětičlenná porota. Nejlepší těchto soutěží se mohou těšit na odměny s celkovou dotací 95.000 Kč. Cenou pro ensembly středních a vysokých škol je finanční šek a ensembly základních škol budou obdarovány věcnými odměnami.

Druhou etapou a vrcholem všech soutěží bude Velké finále. Jedná se o koncert laureátů se soutěží o Cenu Stonavské Barborky, což je nejvyšší možné ocenění. V průběhu tohoto koncertu budou uděleny i další dvě významné ceny, Cena Českého rozhlasu Ostrava (poukaz na čtyřhodinovou natáčecí frekvenci ve Studiu 1 ČRo Ostrava) a Cena diváků.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo splní podmínky Soutěžního řádu a Organizačních pravidel soutěže. Nedílnou součásti je podání řádně vyplněné přihlášky v termínu do 31. 10. 2009. Soutěž nemá vypsané startovné a účastníkům bude v průběhu soutěže hrazena strava i nocleh.

Kromě soutěží je pro účastníky připraven bohatý kulturní program. Vedle již tradičního společenského večera se mohou účastníci těšit např. na recitál vokálně-experimentálního souboru Affetto, na vystoupení Žesťového kvinteta Janáčkovy filharmonie Ostrava a hostem nejvzácnějším bude japonská mezzosopranistka Miki Isochi.

Zajímavá je také nabídka doprovodného a oddechového programu. K relaxaci přispěje např. návštěva bazénu či Hornického muzea Landek. Tou největší atrakcí je návštěva Dolu Darkov, skutečné fárání a vidět práci horníků v přímém provozu.

Veškeré informace o soutěži, pravidlech a všech programech najdete na webových stránkách www.stonava.cz/ barborka/nebo u Ing. Bc. Josef Melnara na tel. +420 770 270 063.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0635 s