Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Rozhlednový filmoservis (45.týden)

02.11.2009   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rozhlednový filmoservis (45.týden)Vraždící halloweenský maniak, studentky obávající se pomsty dávno mrtvé, přestárlé studentky a studenti na posledním srazu, láska měnící životy aktérů (na druhý pohled a ve slunném Řecku) a film z filmařského prostředí nejen o filmařích... - to je malá bilance toho, co čeká diváky v premiérových kinech počátkem listopadu 2009.

V předvečer svátku všech svatých 31. října začíná šílenství HALLOWEENU – z Ameriky importovaného svátku, původně slaveného převážně dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) přičemž si „koledují“ o sladkosti. Co z toho udělali dospělé “děti”, je už druhá věc. Pro návštěvníky biografů je HALLOWEEN příležitostí k rozpoutání vyvražďovaček pro otrlé a krvechtivé publikum v stejnojmenné filmové sérii. Nyní všechny šílence, kterým nedá pokojný život spát a musí mít “vzrůšo” čeká HALLOWEEN 2 – pokračování řádění kultovního sériového vraha Michaela Myerse, které můžete znát z "jedničky” natočené roku 2007. Pokračování se ujal stejný tvůrce s příznačným pseudonymem Rob Zombie (vlastním jménem Robert Bartleh Cummings). Chcete-li krev, máte ji mít - údajně podle režiséra “děsivější, napínavější a kontroverznější. " Pro zkušené krvežíznivce snad ani nemusím dodávat, že jde již o desáté setkání s vraždícím monstrem Michaelem. To úplně první rozpoutal již v roce 1978 John Carpenter filmem u nás známým z videopůjčoven pod titulem PŘEDVEČER SVÁTKU V&SECH SVATÝCH a HALLOWEEN Roba Zombieho byl jeho remakem. Film do kin uvádí společnost Palace Pictures.

A když už se v kině chcete bát, pak budu pokračovat ještě jedním horrorem (plakát v perexu). Jmenuje se SESTERSTVO NEMILOSRDNÝCH (Sorority Row), natočil ho režisér Stewart Hendler a do kin přichází od Hollywood Clasic Entertainment. Sesterstvo je tajným spolkem pětice vysokoškolaček, které – jako každý tajný spolek – musí držet prohromadě za každých okolností. Zpočátku je to zábava a legrace, ale jen do té doby než po divoké party umře jedna z dívek a zbylé v obavě z policie a ve snaze dokončit studium zahladí stopy. Uplyne pár let, končí dívčí studia na univerzitě a koná se rozlučková oslava. Na ní přijde šok – někdo o jejich tajemství ví, jejich čin neschvaluje a hodlá se mstít...Že by snad mrtvá dívka byla pořád naživu?

Na poslední školní sraz vás pozve i nejnovější český příspěvek s názvem PAMĚTNICE režírovaný Vlado &Stencelem. Ale pozor je to sraz skutečně “poslední” a jeho účastnice a účastníci jsou ve značně zralém věku. Průměrný věk herců filmu je přes 80 let a z aktérů můžu jmenovat třeba režiséra Jiřího Krejčíka (v jeho třetí herecké roli), nejstarší žijící českou herečku Zitu Kabátovou, sám sebe hraje Josef Zíma a s nimi pak ve filmu vystoupí třeba Miloš Nesvadba, mim Jaroslav Čejka, ve své první filmové roli se objeví psychiatr Jan Cimický a zpěvák Radek Tomášek. Neobvyklou úlohu má Vladimír Brabec -vytváří sexuálně čilého univerzitního profesora ve škole, kde řediteluje Dalibor Gondík. Vše se nakonec točí kolem kdysi nejoblíbenější spolužačky Milušky Bínové (Libuše &Svormová), která do rodného města přijíždí s úmyslem zjistit, který ze spolužáků jí kdysi zničil život. Ale není to film o pomstě, jde údajně o poetický příběh ze života dnešních seniorů. Uvádí SPI.

Lásku na první pohled si asi prožil každý – kdo ne, ať to ještě zkusí. LÁSKA NA DRUHÝ POHLED (Love Happens), což je titul, který nyní přichází do kin od Palace Pictures, je také určena pro romantiky všeho věku i pohlaví. V režii Brandona Campa a americko-kanadské produkci najdete osudový příběh vdovce Ryana (Aaron Eckhart), který si smutek nad odchodem milované ženy léčí tím, že píše příručky o tom, jak se s podobnou ztrátou v životě vyrovnat. Jeho knihy se stanou bestsellery, lidé v nich nalézají pomoc, jakou si Ryan sám sobě naordinovat nemůže. Až do doby, kdy na jedné pracovní cestě potká zajímavou ženu (Jennifer Anistonová), která navštívila jeden z jeho seminářů. Je z toho rázem...ale to už víte z titulku filmu.

O tom jak najít opravdovou lásku pojednává převážná část filmů. Touží po ní i Američanka Georgia ve filmu MŮJ ŽIVOT V RUINÁCH (My Life in Ruins) aneb Moje velké řecké léto. Profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, ale její výklad ani vztah k turistům není takový, jaký by měl být. Do té doby než se objeví v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím “z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků...” Film natočil Donald Petrie a do kin uvádí Bontonfilm.

To nejlepší nakonec. O filmu WHISKY S VODKOU (Whisky mit Wodka/Whiskey with Vodka) (foto v závěru článku) německého režiséra Andrease Dresena jsem psal hned po karlovarském festivalu v článku Karlovarské reminiscence II. - Co v kinech (pravděpodobně) nenajdete (klikni). Takže se stal malý distribuční zázrak a tento film je díky společnosti Cinemart připraven vás potěšit v českých kinech. Vřele doporučuji se na něj jít podívat. Pobavíte se a zároveň získáte pocit, že tady se o životě, láskách, přátelství a vůbec o lidských vztazích říká (jakoby mimochodem) mnohem více než ve filmech, které se snaží být velkým uměním. WHISKY S VODKOU je takovým “velkým malým filmem.”

Zdroj foto: fdb.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0215 s