Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina (50. týden)

07.12.2009   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina (50. týden)Adventní doba přinášívá do kin spíše oddechové filmy. V 50. týdnu si však vedle dvou komedií najdou do kin cestu i dvě novinky české tvorby laděné spíše vážněji. Vyberete si?

Od 10. prosince se do kin dostávají čtyři filmy - MIKULÁ&SOVY PATÁLIE, SAMEC, STÍNU NEUTEČE&S a DVOJKA.

Film SAMEC (Spread) - plakát v perexu - je nesen reklamním podtitulem "Touží po něm každá, ale ne každá ho může mít...". Jde o lehkou komedii o notorickém svůdníkovi Nikkim, který má zvláštní schopnost s lehkostí sobě vlastní okouzlit každou ženu (vlastnost pro nás obyčejné muže nedosažitelná). Snaží se to využít k pohodlnému životu, takže partnerkami jsou spíše starší, leč o to bohatší ženy. Hraje ho 31letý americký herec Ashton Kutcher, známý z filmů MEJDAN V LAS VEGAS, LOVECKÁ SEZÓNA či NĚCO JAKO LÁSKA. Režii měl David Mackenzie (na DVD jsou u nás známy jeho filmy ÚSTAV a ADAMOVO TAJEMSTVÍ). Do kin uvádí Bioscop. V Rozhledně najdete brzy recenzi.

MIKULÁ&SOVY PATÁLIE (Le Petit Nicolas) budou osvěžením pro celé rodiny a především pro ty, kdož četli známou sérii knížek od dvojice Goscinny - Sempé. Malý chlapec Mikuláš má rodiče, kteří ho milují a kamarády, s nimiž se vždycky pěkně pobaví. Jednoho dne však zjistí, že maminka čeká miminko. Kamarádi mu říkají, že "když se narodí menší brácha, rodiče tě odvezou do lesa a zbaví se tě". To mu nedá spát a rozhodne se, že se musí rodičům zalíbit natolik, aby ho nikdy nevysadili v lese. Svůj dobrý úmysl ale provádí těmi nejhoršími prostředky (úklid bytu se zvrhne v jeho likvidaci) a dojde k závěru, že musí mimino, které ve skutečnosti neexistuje, odstranit. Spolu se spolužáky Vendelínem, Celestýnem a Albínem se rozhodnou najmout gangstera... Starosvětský duch, který vanul už z předlohy, je zachován
a že to skončí fraškou asi není třeba dodávat. Film natočil režisér Laurent Tirard a do kin jej uvádí společnost HCE.

Již dvakrát byla odložena premiéra nového českého filmu Lenky Kny (celovečerní debut) STÍNU NEUTEČE&S (dříve uváděn pod názvem Vnučka). Nyní se konečně dočkáme a s napětím budeme čekat, jak se film zadařil - foto z filmu (Anna Polívková a Pavel Landovský) v závěru článku. Jaké drama se skrývá v rodině, když po šedesáti letech manželství přichází osmdesátiletá Evženie (Jaroslava Adamová) za svou vnučkou – právničkou Katkou (Helena Dvořáková), aby jí pomohla rozvést se s pětaosmdesátiletým manželem Řehořem (Pavel Landovský)? Lenka Kny otevírá třináctou komnatu své rodiny, z níž vylézá bolestná minulost, která měla navždy zůstat zamčená... Hudbu k filmu složil Michal Pavlíček, z herců dále uvidíte Františka Němce a Annu Polívkovou. Uvádí Bontonfilm.

Z novinek české tvorby přichází bez větší reklamy do kin road movie - drama z produkce HBO s názvem DVOJKA. Režisér Jaroslav Fuit (podíl na seriálech Letiště, Comeback a nejnověji Přešlapy) uvádí jako "dvojku" manžele Veroniku a Michala, tak trochu znuděné pětiletým soužitím. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Michal vymyslí tajemnou dovolenou po Skandinávii. Situace, do kterých se dostanou, jim samým a jejich soužití nastavují zrcadlo. A ještě je čeká setkání se &Simonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, které podle distributora Palace Pictures "dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál". V hlavních rolích Jakub Wagner (Michal), Kristýna Fuitová - Nováková (Veronika), David Máj (&Simon).

Fotografie: bontonfilm.cz

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0255 s