Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina (51. týden)

14.12.2009   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina (51. týden)17. prosince vstupují do premiérových kin dva tituly - dlouho očekávaná sci-fi AVATAR a teenegerská komedie VYFIČ! Podle svého žánrového zaměření si oba jistě najdou řadu nadšenců. Pokud trochu ušetříte na vánočních dárcích, můžete si návštěvu kina určitě dopřát.

Na film AVATAR (foto v závěru) jste zváni slovy "Vítejte v novém světě za hranicí vaší fantazie." Ústřední postavou příběhu je Jake Sully (Sam Worthington), který byl jako mariňák zraněn a ochrnul od pasu dolů. Nyní je vybrán k účasti na projektu Avatar, který by mu pomohl zase chodit. Když souhlasí, je jeho mysl vtělena do uměle vytvořeného hybridního těla, se kterým se musí vydat na planetu Pandora a získat důvěru jejích obyvatel. Jaké je to na tajemné planetě, kde stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které ještě pozemšťané nikdy nespatřili? Jaké hrozí nebezpečí od útočných a obřích prehistorických predátorů? Těch překvapení, které posádku výsadku čekají je nesčetně. Jake brzy začne chápat podstatu věcí a neví, na jaké straně má být. Unikátní projekt otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Vznikl v dílně režiséra Jamese Camerona (TERMINÁTOR, VETŘELCI, PROPAST, TITANIC), a již režisérovo jméno dává záruku podívané, jaké se rodí jednou za desetiletí. Vrcholem je pak finální bitva, která jak řekl Cameron "se nedá srovnat s ničím, co jsem dosud vytvořil. "Avatar je film, který přepisuje filmovou historii!", říká distributor Bontonfilm. A vy u toho rozhodně musíte být!

Ve filmu VYFIČ! (Whip It!) - plakát v perexu - se představí talentovaná nastupující hvězda Ellen Page (objevila se například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara). Vytváří zde dívku Bliss, která má ráda rock a nenávidí nudný život v texaském maloměstě. Uhihňané spolužačky ji unavují, brigáda servírky také není to pravé. Matka ji ustavičně nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír. Protestující Bliss neváhá přijít na jednu takovou soutěž s modrým přelivem. Ale to pravé se pro ni objeví až tehdy, když jednou s kámoškou narazí v sousedním městě na drsné závody na kolečkových bruslích. Její život se rozjede na plné obrátky... 34letá herečka Drew Barrymoreová (V&SICHNI ŘÍKAJÍ MILUJI TĚ, VĚČNÝ PŘÍBĚH, MILUJTE SVÉHO ZABIJÁKA, NEPOLÍBENÁ či CHARLIEHO ANDÍLCI) si zkusila režijní práci. Byrrymoreová - původně dětská hvězda, jejíž hereckou slávu poněkud pošramotily aféry s alkoholem a drogami a fotografie v časopise Playboy - ukazuje v plném světle tvrdost závodů zvaných Roller derby. Sama říká: „Pro mnoho holek znamená Roller derby vedle sportu a zábavy i svobodu a osobní životní styl, který vyjadřuje jejich rock´n´rollový postoj ke světu. Ve filmu Vyfič! jsme se snažili fenomén Roller derby věrně zachytit.“ Sama si ve filmu zahrála jednu ze závodnic. Zatím má teenegerská komedie VYFIČ skvělé ohlasy u diváků i kritiků. U nás ji uvede společnost Hollywoood Classic Entertainment a mohli jste o ní také číst pod titulem REBELKA NA BRUSLÍCH.

Fotografie: www.dokina.tiscali.cz a www.palacepictures.net
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0456 s