Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 1. týden 2010

04.01.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 1. týden 2010Málo jste se na Silvestra nasmáli? Málo jste zpívali a tančili? Neužili jste si na Vánoce dostatečně svoji rodinu? Nebo snad byl pro vás vánoční čas hororem a radši byste se přenesli do jiné galaxie? Pro všechny, kteří odpovíte kladně mám radu - jděte v prvním lednovém týdnu Nového roku do kina. Určitě tam bude něco pro vás.

Začněme filmem, které nese název ĆTVRTÝ DRUH (The 4th Kind) a přichází s ním společnost Hollywood Classic Entertainment. Nejde o čtvrtého partnera nějaké promiskuitní děvy, ale o čtvrtý druh setkání s těmi, o jejichž existenci se vedou stálé a dosud nevyřešené spory - s mimozemšťany. Nebo s mimozemskou inteligencí, chcete-li. První druh setkání je zpozorování UFO, druhým je pak shromáždění důkazů. Třetí druh znáte už z filmu - v roce 1977 natočil Steven Spielberg BLÍZKÁ SETKÁNÍ TĚTÍHO DRUHU - tady už dochází k setkání. A nyní tedy přichází čtvrtý druh - pozor - je to únos lidí!

Psycholožka Abigail Tyler (Milla Jovovich) vyšetřuje řadu lidí, kteří mají shodné noční děsivé zážitky. Všichni si shodně vzpomínají na sovu s velkýma očima, která na ně v noci upřeně hledí. V hypnóze si však vzpomínají na daleko strašnější noční zážitky a uvědomují si, že sova vlastně nebyla sova, ale... Provokativní thriller ČTVRTÝ DRUH byl natočen podle skutečných událostí, které se děly v odlehlém aljašském městě, kde už od šedesátých let docházelo k únosům lidí. Nikdy to nebylo uspokojivě vysvětleno. Jen z psychologických sezení traumatizovaných pacientů začalo psycholožce Abigail Tylerové cosi vysvítat a postupně začala shromažďovat znepokojující důkazy o setkání čtvrtého druhu, které vedly k obnovení vyšetřování. Filmu režiséra s podivným až mimozemsky znějícím jménem Olatunde Osunsanmi (údajně má za sebou pouze jeden prý dost nepodařený horor) bude pro někoho potvrzením toho, co již dávno tuší, pro jiného jen thrillerovou mrazivou podívanou, před níž dá přednost nějaké komedii, jichž je v kinech stále povícero.

V tomto týdnu jdou do premiéry komedie hned dvě.

V americké produkci a v režii Walta Beckera vás přicházejí pobavit populární Robin Wiliams a John Travolta. Ve filmu STARÝ PÁKY (Old Dogs) jsou z nich dva nejlepší kamarádi. Jeden je rozvedený a má neštěstí v lásce (to je Robin Williams), druhý je svobodný a miluje zábavu (John Travolta). Oběma se obrátí životy vzhůru nohama poté, co jsou nečekaně pověřeni staráním se o šest let stará dvojčata ve chvíli, kdy se chystají uzavřít největší obchodní zakázku za svůj život. Oba přátelé, kteří si s dětmi nevědí zrovna dvakrát rady, se zoufale snaží o děti (nováčci Ella Bleu Travolta a Conner Rayburn) postarat, což je zdrojem jedné patálie za druhou, ale současně je to možná dovede k poznání, co je v životě opravdu důležité. Máte-li problémy s dětičkami, přijďte se poučit a nemáte-li, určitě se příjemně a nepříliš náročně pobavíte. Plakát k filmu uvádíme v perexu.

Druhá komedie je umělecky silnějšího kalibru. Je z produkce Izrael, Německo, Francie a vzbudila již velikou pozornost na loňském festivalu v Karlových Varech, odkud si odnesla Diváckou cenu deníku Právo. Máte problémy s nadváhou, říkají o vás, že jste tlustí? Nezoufejte a řiďte se radou filmu NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ (SIPUR GADOL). Distributor CinemArt film uvádí do kin s vše říkajícím podtitulem "Láska, smích a sumo aneb proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení?" Film bere zápasníky sumo jako revoltující osoby proti hubeností posedlé společnosti a sport ukazuje jako cestu k vyrovnání se s osobními problémy. Každá z postav si nese svá tajemství a každá je svéráznou osobností. Film budí zájem, smích a napětí, což přenáší i na vděčné diváky. Tvůrci dokážou zužitkovat každou nahrávku na vtip a diváky baví pády ze židlí, komickými kontrapunkty i slovními výměnami. Přestože se nebojí žertovat ani o otázkách smrti a za protagonisty si volí hrdiny s nadváhou, nikdy své téma nezneužívají pro pošklebování. A navzdory pochopení pro situaci hrdinů je nevykreslují ani s falešným soucitem. Film je vhodný i pro filmové kluby.

Toužíte-li po troše dobré hudby a tance, neměl by vás zklamat film FAME - CESTA ZA SLÁVOU (FAME) tanečníka a nyní debutujícího režiséra Kevina Tancharoena /foto z filmu v závěru/. Film je inspirován filmovým hitem FAME Alana Parkera (u nás uveden pod titulem SLÁVA) z roku 1980. I tentokrát film sleduje výjimečnou skupinu tanečníků, zpěváků, herců a umělců po dobu 4 let na střední umělecké škole v New Yorku. Během dětství tito nadaní teeneaeři cvičili a připravovali se, aby dokázali, že jsou ti nejlepší z nejlepších. a že velké muzikálové úlohy mohou být svěřeny jen jim. Snem každého studenta je lišit se od svých vrstevníků a vyniknout. V neuvěřitelně soutěživé atmosféře bude jejich vášeň podrobena té nejtěžší zkoušce. Tréninkový program však komplikují domácí úkoly a zkoušky, a tak se brzy projeví, kdo má nejen talent, ale také disciplínu potřebnou pro celkový úspěch. Společnost SPI tvrdí: "Fame exploduje hudbou, tancem a ukázkami těch nejlepších výkonů herců-umělců skutečného života." Nechme se tedy překvapit.

A nakonec rodinný film - Atypfilm uvádí do kin HERKULES 3D (Little Hercules in 3-D) herce, producenta a debutujícího režiséra Mohameda Khashoggiho. Vše co zatím víme uvádí distributor: Malý Herkules, který je polobohem, žije se svým otcem, Diem, nejvyšším z Bohů, a vychovává ho Sokrates. Herkules by se chtěl podívat na Zemi, chodit tam do opravdové školy a poznat život obyčejných dětí. A tak jednoho dne z Olympu uteče a dostane se do dnešní Californie. Potkává třináctiletého Curtise, který ho vezme k sobě domů. Herkulovi se splní jeho sen a začne chodit s Curtisem do opravdové školy. Na Zemi však mezitím dorazí i Marduk, věčný rival Dia, který chce Herkulovi zabránit v jeho návratu na Olymp. Marduk by chtěl, aby Zeus uznal, že Marduk je ze všech nejmocnejší a že jeho Babylon je pravým domovem všech Bohů. Zeus nakonec souhlasí s tím, že nechá Herkula zápasit s mladým Bohem Kintarem, aby Mardukovi ukázal, jakou sílu Herkules má.Chlapec tak bude muset opustit svoji novou rodinu a zachránit čest svého otce. V roli Dia uvidíte jednu z nejvýraznějších osobností světa wrestlingu Hulka Hogana.

Foto: spi.cz a sms.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0229 s