Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


První klubové vystoupení nového projektu jazzového varhaníka Ondřeje Pivce

07.01.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

První klubové vystoupení nového projektu jazzového varhaníka Ondřeje Pivce Mladý jazzový varhaník Ondřej Pivec (25) žijící v New Yorku se na skok vrátil do Čech, aby se v lednu představil na několika vystoupeních se svým kvartetem a také novým projektem, big bandem Bucinatores, který uvede koncertem v pražském klubu Jazz Dock 19. ledna 2010. Jde o první klubové vystoupení tohoto big bandu vůbec.

Big band vychází z letité tradice jazzu, která byla v České republice poněkud opomíjena, především v době komunistickému režimu. Ondřej Pivec vytvořil osmnáctičlenné seskupení společně s vynikajícím trombonistou a dirigentem Janem Jiruchou mladším. Big band sestává z původního Pivcova Organic Quartetu a dalších 15 hudebníků původního ansámblu Bucinatores Orchestra. Hudebně jde především o originální kompozice Ondřeje Pivce, ale i dalších členů jeho kvartetu a také Jana Jiruchy. Big band se českému publiku představil již dvakrát - poprvé to bylo letos v létě v pražském divadle Disk, kde natočil DVD (vyjde v roce 2010 u Animal Music). Podruhé se big band představil v říjnu 2009 v rámci série Spotlight festivalu Struny Podzimu.

Pivcova jedinečnost tkví rovněž v šíři jeho hudebního působení. Je nejen varhaníkem, pianistou, občasným zpěvákem, ale především skladatelem a aranžérem. V New Yorku také vyučuje své žáky hru na hammondy. Kdo sleduje jazzovou, rockovou a vůbec hudební scénu, uzná, že tento nástroj prožívá mezi muzikanty i jejich posluchači konjukturu. Pokud se mezi nastupující generací objeví talent formátu našeho umělce, zasluhuje si pozornost přinejmenším hudebního publika. Pro Rozhlednu není rozhodně úplně novým jménem. Stačí připomenout jeho alba. Podívejte se sami.

Jeho tvorba z moderního jazzu rozhodně vychází, je však nezřídkakdy ovlivňována takovými prvky, jako r n’ b, gospel, blues a často se za jeho tóny i postupy jeho formací objevuje funky. Pokud jste přívržencem moderní hudby a fůze různých hudebních směrů, přijďte na břeh Vltavy. Pražský klub Jazz Dock naleznete na Janáčkově nábřeží 2 na Smíchově. Jedinečné světélkující prostředí, zrdcadlící se na hladině řeky. Přejeme příjemný hudební zážitek!

                      
                                                                     Bucinatores orchestra
Zdroj fotografií
www.strunypodzimu.cz a www.rhiz.eu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0468 s