Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 2. týden 2010

11.01.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 2. týden 2010Čeho je nutno se nejvíce bát? Odpověď zní překvapivě - LIDÍ. Bojí se podivní obyvatelé planety 51, kam zabloudí pozemský kosmonaut. Bojí se obyvatelé německé vesnice před 1. světovou válkou, kde dochází k podivným úmrtím a bát bychom se měli všichni před těmi, kteří chtějí zničit svět a jedině hrdinný Sherlock Holmes jim v tom může zabránit.

PLANETA 51 - Na této záhadné planetě plyne život pozvolna. Obývají ji malí zelení obyvatelé, kteří žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní… Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova - Země. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Zatím narazil na jiný svět, který ho bere jako nebezpečného vetřelce. Je nucen se dát na útěk, avšak cestou naráží na další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Situace přiostří tím, když paranoidní generál vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana". Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý zelenáč Lem. Ještěže se s ním, jako kdysi E.T. s naším chlapcem, dokáže zkamarádit. Může mu však Lem pomoci dostat se k lodi a vrátit se na rodnou Zemi? - Animovaná komedie v koprodukci Velké Británie a &Spanělska a v režii Jorge Blanca, Marcose Martíneze a Javiera Abada je uváděna společností Intersonic do kin v českém znění, na němž se podíleli například Vojtěch Kotek, Lukáš Hlavica, Martin Zahálka, Dalimil Klapka a Lucie Pernetová.

Legendární detektiv Sherlock Holmes se svojí nerozlučnou dvojkou Dr. Johnem Watsonem se po delší době vrací na plátna kin. Intelektu prvního a schopností obou bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou Zemi. Akční a dobrodužný film SHERLOCK HOLMES natočil známý anglický režisér Guy Ritchie (Podfu(c)k, Trosečníci, RocknRolla) pro společnost Warner Bros. Pictures a Village Roadshow Pictures. Přátelé klasiky budou možná trochu zaskočeni způsobem, jakým je Holmes ztvárněn, jakoby ztratil svoji pověstnou eleganci a vybrané způsoby a ani na pověstné housle mu to zrovna moc nejde. V jeho životě se také objevuje žena Irena Adlerová (Rachel McAdamsová), která nad ním získává moc a pojí je bouřlivý svazek. V dalších rolích uvidíte Marka Stronga, který ztvárnil roli Holmesova nového tajemného protivníka Blackwooda a Kelly Reillyovou jako Mary, po níž touží Watson. Plakát k filmu v perexu.

Umělecky nejvýraznějším a nejpůsobivějším filmem tohoto týdne je bezesporu BÍLÁ STUHA, kterou do kin uvádí společnost Artcam. Rakouský režisér Michael Haneke (Pianistka, Utajený, Funny Games USA), jeden z nejvýraznějších autorských tvůrců současnosti, natočil zneklidňující snímek o německé vesnici v předvečer první světové války. Dochází zde k podivným událostem, které si lidé nedovedou vysvětlit. Kdo nastražil přes cestu drát, aby místní lékař spadl z koně. Kdo svázal a zbil baronova synka? Kdo takřka oslepil jiné dítě? Série násilných činů, jejichž obětí se stává doktor, baronův syn, ale také mentálně postižený chlapec, zůstávají neobjasněné. Baron, učitel a dokonce ani uznávaný pastor, který svůj přísný autoritářský systém uplatňuje na svých sedmi dětech, stejně jako na farníky, nedovedou vesničany uklidnit a zbavit je narůstajícího strachu. Nejen u pastora, ale i v jiných rodinách se zdá navenek všechno v pořádku, a přece ty divné události budí dojem, jako by šlo o projevy závisti, pomsty či dokonce o jakousi nepochopitelnou snahu někoho trestat. Michael Haneke je mistrem ve vytváření až hororové atmosféry úzkosti, a třebaže tentokrát nečiní diváka přímým svědkem násilných činů a krutostí, navozuje jeho ve všech směrech dokonale propracovaný černobílý film až klaustrofobní pocity stísněnosti a nejasného strachu a ohrožení, které přetrvají ještě dlouho po odchodu z kina. Za svůj mimořádný snímek byl Michael Haneke oceněn Zlatou palmou na loňském festivalu v Cannes a Evropskou filmovou cenou pro nejlepší film, režii a scénář. Nyní je Bílá stuha delegována za Německo na očekávané oscarové klání.

Foto: feelingmovies.sk a kviff.comFoto z filmu BÍLÁ STUHA


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0262 s