Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pestrá skládanka mladého umění ARTSEMESTR ´10

26.01.2010   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pestrá skládanka mladého umění ARTSEMESTR ´10Čtyři sta sedmdesát mladých umělců z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (V&SUP) představuje veřejnosti svá díla v rámci celoškolní přehlídky klauzurních prací Artsemestr ´10. Jejich tvorbu prezentuje rozmanitá skladba děl z odvětví architektury, grafiky, fotografie, sochařství, keramiky, skla a malby, textilní a módní tvorby, nových médií a filmové grafiky.

Artsemestr ´10 slavnostně zahájil rektor PhDr. Ing. Pavel Liška ve čtvrtek 21. 1. 2009 v 18 hodin ve foyer školy, nám. Jana Palacha 80, Praha. Výstava je realizována ve všech ateliérech i v galerii, otevřena denně od 10 do 18 hodin po dobu dvanácti dní od 22. ledna do 2. února.

Projekt prezentuje díla, která vznikla na akademické půdě v průběhu období posledního půl roku a za která budou jejich autoři nyní hodnoceni. Výstava bezesporu předkládá veřejnosti opět to nejčerstvější z mladé umělecké scény. Nejen laická veřejnost, ale i odborníci se rádi seznámí s novými talenty. Není neobvyklé, že Artsemestr navštíví představitelé zavedených společností vyhledávající nové posily na poli firemního a produktového designu. Zásadní poznatky však výstava přináší také uchazečům o studium na V&SUP. Během projektu jsou vedle pedagogů v ateliérech i galerii školy přítomni studenti, kteří osobně návštěvníkům poskytují informace k jednotlivým dílům. Z tohoto hlediska lze Artsemestr považovat také za den otevřených dveří.

V průběhu týdne budou jednotlivá díla hodnocena komisí a nejtalentovanější autoři budou nominováni na ceny školy. Zúčastněno je všech 23 ateliérů z Katedry architektury, Katedry designu, Katedry grafiky, Katedry volného umění a Katedry užitého umění.

Výstava vyvrcholí slavnostním vyhlášením nejlepších klauzurních prací za účasti rektora PhDr. Ing. Pavla Lišky, prorektorky PhDr. Kateřiny &Stěpánkové, prorektora PhDr. Filipa Suchomela, PhD., kvestora Ing. Jana Vandy a zástupců kateder. Uděleno bude pět katedrových cen a jedna Cena rektora V&SUP. Pět studentů za každou katedru získá certifikát s finanční odměnou v hodnotě 20 000 Kč a jeden nejtalentovanější student získá rektorskou cenu s finanční odměnou v hodnotě 25 000 Kč. Tato událost významně přispívá k motivaci studentů a k podpoře jejich další tvorby. „Ocenění klauzurních prací finančně dotovanými cenami má nejenom vyzvednout do popředí nejlepší práce, nýbrž i zvýšit snahu studentů vydat ze sebe to nejlepší, co v sobě mají. Jde o vytvoření atmosféry zdravé a transparentní konkurence,“ uvádí rektor PhDr. Ing. Pavel Liška.

Zdroj: tisková zpráva V&SUP
Foto: www.vsup.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0669 s