Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


To jsou věci! Technik vyráží na Haiti opravit V3Sku

22.01.2010   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

To jsou věci! Technik vyráží na Haiti opravit V3SkuKvůli jedné z největších přírodních katastrof vyrážejí na Haiti v současných dnech stovky humanitárních pracovníků. Do Baie de Henne na severozápadě Haiti odlétl 18. ledna také Filip Hlásný, technik projektu Praga-Haiti. Cílem mise je opravit „Pragovku“ po závažné poruše, k níž došlo krátce před zemětřesením. Je jediný, kdo může „Vétřiesku“ zprovoznit.

„V3Ska“ nebo „Pragovka“ – to jsou vžité názvy legendárních českých automobilů, na které má vzpomínky několik generací mužů, kteří u nás prošli základní vojenskou službou. V rámci rozvojového projektu Praga–Haiti již více než půl roku pomáhá Pragovka v misii Baie de Henne českému knězi Romanu Musilovi.

Páter Musil zaslal na počátku ledna zprávu: „Vejtřaska má problém s motorem a ne a ne ji zprovoznit.“ Opravit motor se pokoušeli lidé na misii podle instrukcí přes internet i mobilní telefon, ale neúspěšně. Filip tedy vyráží do misie vybaven zkoušečkou vstřikovačů, novým čerpadlem motoru a dalším nezbytným vybavením nutným k zajištění opravy. „V současné situaci Pragovku opravdu potřebujeme, ale bohužel tady na Haiti není nikdo, kdo by jí byl schopen zprovoznit,“ informuje otec Musil.

V červenci, když byl Filip Hlásný na Haiti poprvé, naučil místního technika provádět základní údržbu a drobné opravy. Nyní bude mít více než tři týdny na to, aby jej detailně seznámil s dalšími opravami. „Cílem je, aby Roman měl na Haiti svého schopného člověka, který Pragovku bude udržovat a v případě nutnosti ji i opraví,“ doplňuje koordinátor projektu Václav Vacek z občanského sdružení Fidcon.

Projekt, který realizují občanské sdružení Fidcon a Arcidiecézní charita Olomouc, vstupuje do své druhé etapy, pracovně pojmenované „Voda pro Haiti“. Jde o převoz druhého automobilu Praga V3S s nástavbou „valník“ a speciálně upravenou vrtnou soupravou na vyvrtání a vystrojení 20 studní s pitnou vodou. Obě auta budou dále sloužit jako univerzální pomocníci v těžkých podmínkách misie na Haiti. 

Zdroj: Helpnet
titulka Česká diecézní charita
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1019 s