Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Valaši Mňága a Žďorp vydávají novou desku

01.02.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Valaši Mňága a Žďorp vydávají novou deskuHudební výprava z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp vydává v pátek 12. února 2010 svou v pořadí jedenáctou studiovou desku. Album příznačně nazvané Takže dobrý obsahuje celkem dvanáct písní a je prvním v historii kapely, které vznikalo v Praze. Natáčení proběhlo ve druhé polovině loňského roku ve studiu Jamor.  Producentem až do morku kostí je Ondřej Ježek.

Nahrávka přichází dva roky po poslední řadovce Na stanici polární a skupina v její společnosti oslaví třiadvacet let na poli české hudební scény. „Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec od levý nohy… Takže dobrý,“ dodává s úsměvem Petr Fiala

Písně se rodily v uplynulých dvou letech během turné na místech jako jsou klubové šatny, hotelové pokoje, restaurace, parky, bary nebo koncertní dodávka. „Útržky a kousky po kapsách nalezených papírků s texty, melodiemi a akordy se staly návodem k použití – jízdním řádem a ukazatelem nových směrů,“ přibližuje sběr materiálu frontman kapely. 

Jako na předešlých nahrávkách servíruje Mňága na albu Takže dobrý další porci veselého pesimismu… I když odklon od období tvůrčího temna je v rukopisu Petra Fialy znát už na desce Dutý, ale free z roku 2006. Stále tu ale zůstává ta pověstná ironicko-sarkastická linka. Zatímco v písni Den, kdy v Brně hrála ABBA vzpomíná na nezapomenutelné okamžiky, které nikdy neproběhly, v songu Zloději života přibližuje příběh kamaráda, který to nezvládl a jeho matky, kudlanky nábožné, která to fakt zvládla… Dalšími písněmi jsou Třetí tajemství, DJ Loutna, Zrcadlo, Bezdomovská, Fantazie pro němou lyru, Terezka, S kufrem a se ženou, Nejlepší vteřina, Maličká velryba a titulní Takže dobrý!

Oproti trendům se Mňága opět spolehla na "syrový" zvuk bez počítačových vychytávek a obešla se i bez dnes módního hostování. „Dechové sekce vymyslel a realizoval náš Jirka Tibitanzl sám, já jsem hrál hodně na zkreslenou elektrickou kytaru, nepoužívali jsme žádné virtuální zvuky, Fender Rhodes je Fender Rhodes. Jdeme cestou maximální upřímnosti bez ohledu na následky,“ přibližuje sound desky Petr Fiala.

Jak už bylo řečeno, album vznikalo pod taktovkou producenta Ondřeje Ježka, který kapelu posunul zase o krok dál. Nevšední dozor ale dorazil i v podobě jeho menšího, pichlavějšího kamaráda. Ten ve studiu přispíval nejen svými nápady… Detaily popisuje Petr Fiala v přiloženém blogu. „Rozhodli jsme se střídat v hlídání po deseti minutách, protože to byla opravdu vyčerpávající dřina. Nahrávat se nedalo, bylo třeba udržet ježka na uzdě, nedovolit zástupci divoké fauny pokořit vládce planety, civilizovaného člověka. Večer jsme byli utahaní, ale spokojení. Nenatočili jsme nic...“

Při příležitosti vydání desky odstartuje Mňága a Žďorp ve čtvrtek 25. února v Ostravě turné. Křtít se bude na každém koncertě šňůry.

Mňága a Žďorp – Takže dobrý turné
25.2. Ostrava (Kulturní dům)
26.2. Zlín (Masters of Rock Café)
27.2. Frýdek-Místek (Hudební klub Stoun)
17.3. Brno (Lidový dům Musilka)
18.3. Plzeň (Kulturní dům &Seříkova)
19.3. Pardubice (Kulturní dům)
20.3. Hradec Králové (Rockový klub U Cikána)
24.3. Praha (Lucerna Music Bar)
25.3. Liberec (Lidové Sady)
26.3. Karlovy Vary (Husovka)
27.3. Mariánské Lázně (Hudební klub Na rampě)
31.3. Olomouc (U-klub)
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.056 s