Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hansard a Irglová jsou stále stejní

08.02.2010   Kateřina Sovová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hansard a Irglová jsou stále stejníPražský koncert The Swell Season, jenž se odehrál v prostorách velkého sálu Lucerny v pondělí 1. února potvrdil, že někteří lidé se nemění. Naštěstí.

The Swell Season v čele s Oskarem oceněnou dvojicí Glenem Hansardem a Markétou Irglovou navštívilo v rámci svého evropského turné hned dvě česká města. Tím prvním byla Praha a o tom, že zájem byl opravdu veliký svědčí také fakt, že ani my jsme do poslední chvíle netušili, zda-li budeme do velkého sálu pražské Lucerny vpuštěni. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a několik měsíců dopředu avizovaný koncert konečně začal.

Přestože Hansarda s Irglovou není českým posluchačům třeba dlouze představovat, označení The Swell Season může leckteré neznalce zaskočit. Vězte tedy, že nejde o nic jiného, než o hudební seskupení sestávající z dalších kvalitních muzikantů, a to především společných přátel ústřední dvojice, Glenových spoluhráčů z legendárních The Frames.

„Nevděčné“ role předskokana se s upřímným vděkem ujal americký ceněný muzikant Josh Ritter, jehož například Paste Magazine zařadil mezi 100 nejlepších žijících písničkářů současnosti. Ritterovy kvality mohli diváci osobně posoudit během cca 45 minut, během nichž zazněly jeho největší hity v čele s chytlavou hitovkou Kathleen. Stejně jako v minulých letech, kdy Hansard s Irglovou představili českým posluchačům například irského písničkáře Marka Gearyho, také tentokrát, soudě dle ohlasů obecenstva, nešlápli vedle, a tak záleží pouze na Ritterovi, zda-li základ své nové fan základny využije a do Čech se v budoucnu vrátí.

Vlastní vystoupení The Swell Season, během něhož skupina představila většinu písní z nového alba Strict Joy, prozařovala takřka hmatatelná radost Irglové, po dlouhé době opět stojící nohama na rodné půdě. Nadšení neskrýval ani Glen Hansard, který během koncertu nejednou hovořil o „návratu domů“. Poté, co netrpělivě vyčkávající fanoušky přizval, aby se posadili na parkety před pódium, protože to tak „budou mít lepší“, už nikdo nepochyboval, že před nimi stojí stále ti stejní lidé, kteří ještě před několika lety hráli coby neznámí na festivalových scénách v Telči anebo přímo na ulici, pro radost kolemjdoucích. Publikum pochopitelně nebylo ošizeno o staré „hity“, korunované Oskarem oceněnou Falling Slowly, ústřední písní z filmu Once. V závěru koncertu, po tradičním přídavku „Devil Town“, skupina neodmítla přípitek s jedním z fanoušků a po závěrečném mocném aplausu se jen velmi neochotně loučila s nadšenými fanoušky, aby stejný úspěch zopakovala o den později ve zcela vyprodaném Brně.

Jakkoliv dobré mohou nahrávky the Swell Season být, pražský koncert opět dokázal, že v případě téhle partičky se živému vystoupení nic nevyrovná. Přestože jsme neměli možnost zeptat se přímo, kde Glen svoji nevyčerpatelnou energii bere, je velmi pravděpodobné, že nějaká ta šance se do budoucna naskytne. Domov je totiž jenom jeden a The Swell Season se naštěstí domů vrací rádi. 

Závěrem bychom rádi poděkovali panu Jiřímu Sedlákovi a Arts Marketing
za umožnění vstupu na tuto akci.


foto:commonfolkmeadow.wordpress.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1049 s