Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Léto ještě nekončí – je čas na něhu pastelových barev a šifonu!Úvodník: Rozmary letošního léta romantice letních šatů zatím moc nepřály. Tropické teploty nebo deště si žádaly spíš střízlivější modely. Mírnější počasí posledních dnů a příslib meteorologů, že léto ještě potrvá, teprve přinesou ty pravé příležitosti.

Článek:

Lehkost materiálů, pastelová barevnost a něha květinových vzorů charakterizují půvabnou letní kolekci Jiřiny Tauchmanové. Ulice jen rozkvetou…

 

Léto si v oblékání žádá své, obléci se však potřebujeme pro stejnou škálu příležitostí, jako v ostatních ročních obdobích. Jarní modely však musíme odložit a minimalistické potřeby letního oblečení zdánlivě skýtají málo prostoru pro fantazii. Zvolit vhodný model pro danou příležitost, cítit se příjemně a zaujmout je v létě možná větší oříšek, než po zbytek roku. Jiřina Tauchmanová si mistrně poradí v každém ročním období a vždy má svým příznivcům co nabídnout.   

 

Toužíte po opravdové romantice? Pak začněte u letních šatů, to ostatní už přijde samo! Z letní kolekce šifonových  šatů v jednobarevném pastelovém provedení nebo s jemným květinovým potiskem je radost vybírat a díky rozmanitosti střihů si vybere každá žena a dívka, kterou tento styl osloví. Krátké nebo dlouhé, s volány i bez, společenské i pro denní nošení, tak lze jen velmi stručně charakterizovat šaty, nad kterými se tají dech.      

 
&Sifon není jen vzpomínkou na róby ze zažloutlých fotografií, je to materiál, který nikdy neztratil na aktuálnosti. To, že nedominuje letnímu šatníku, je jen proto, že sportovní móda ovládla téměř veškerý prostor a dostala se i tam, kam nepatří. „Zvolit vhodný styl oblečení v souladu s příležitostí je umění, které by mělo být vštěpováno dětem odmalička. Je to dovednost, která hodně vypovídá o úctě člověka k sobě samému i k ostatním. S radostí ve svém ateliéru pozoruji, jak si jednotlivé generace v rodině tyto zásady předávají. A proto také vím, že šatům podtrhujícím ženský půvab neodzvonilo a s radostí takovéto kolekce vytvářím,“ zamýšlí se nad přístupem k oblékání Jiřina Tauchmanová.        

Princeznám nemusíme závidět, i v dnešní době si můžeme dovolit být něžně půvabné jako ony!

Zdroj: ConPro


17.08.2010 - redakce