Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Soukromé pasti: MALÝ TERORISTAÚvodník: Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se o nich neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění — než si s něčím poradíme, je to jinak. Ze Soukromých pastí vám přinášíme ukázku.

Článek:

SCENÁŘ: VÁCLAV HOLANEC
BELETRIZACE: VENDULA BORŮVKOVÁ HRNČÍŘOVÁ

I.

Pátá schůzka rozhodne, říkala si. Celý večer poslouchala jeho historky ze zasněžených horských hřebenů a přitom jí v hlavě šrotovalo, jak dál. Právě jí barvitě líčil, jak přežít v lavině, a měl přitom dojemně komický výraz kluka rozplývajícího se nad novým modelem auta. Je vášnivý skialpinista – tedy byl, posledních pár let se prý na hory kvůli práci nedostal. Pan zubař se soukromou ordinací. Naoko seriozní profesionál, v reálu nebezpečný fešák! To by ji zajímalo, kde ve svých třiačtyřiceti nabral ty stříbrné proužky vlasů deroucí se z věčně rozčepýřené
kštice.
Pátá schůzka a ona se do něj absolutně zbláznila. Povečeřeli v příjemné francouzské brasserii, i když jídlo skoro nevnímala. Aby to aspoň trošku zamaskovala, trousila čas od času vtipné poznámky.
„Mám v lavině plavat radši prsa, nebo motýlka?“
Bavilo ji hrát slečnu nad věcí, i když jí po každé jeho větě naskakovaly samé sentimentální představy. Po dlouhé době první chlap, který se ji nesnaží sbalit univerzálními komplimenty. Ví o něm tak málo, a přitom by po dnešním večeru mohla skládat lavinové zkoušky na horské službě. To ji fascinuje a provokuje zároveň. Když občas narazila na zoufalce, co do ní celou hodinu hustili svoje vědecké teorie nebo rozebírali vývoj na burze, kvílela málem nahlas a většinou odcházela ještě před dezertem.

Vítek ji nenudí. Má v sobě jistou naivní neohrabanost, ale taky ohromný šarm a něco smutného, co nezná, ale strašně ji to zajímá. Poznali se náhodou. Její šéf nutně potřeboval konzultovat prořezávající se mléčné zuby své malé dcery (třetí manželství, druhá míza, pochopitelně) a jeho asistentka si „dovolila odejít na oběd bez mobilu.“ Strašný zločin.
Řešili právě jednu důležitou zakázku, tak proč se mají půl hodiny dívat na to, jak velký boss odráží hysterické scény své naprosto nepoužitelné litevské manželky (bývalá modelka, jak jinak). Za pět minut mu sehnala odborníka. Vítek Lembert. Byl první, který jí zvedl telefon. Nejdřív utajené číslo, potom úplně neznámý ženský hlas – nedivila se, že byl docela vyplašený. Funkce manažerky v týmu generálního ředitele české divize nadnárodní telekomunikační firmy, pro kterou pracuje, má jednu tajnou výhodu. Seženete jakékoli číslo i s podrobnými informacemi o klientovi. Adresa, rodné číslo, platební morálka, nejčastěji volaná čísla... Ne, že by to zneužívala. Nebo nedejbože své potenciální milence lustrovala. Vlastně to dělá jen v nejnutnějších případech. Ale kdyby si neuměla poradit za každé situace, ještě dnes sedí v nějaké oblastní pobočce.
Ve svých čtyřiatřiceti je na pomyslné špičce. Z práce chodí v osm, doma sedne k laptopu, projede maily, zkoukne na internetu novinky od konkurence a pak je čas leda tak zalehnout do postele a zpytovat svědomí, proč v ní pořád leží sama. A když už občas zajde na večeři s některým z kolegů nebo bývalých spolužáků, zjišťuje, že na kompromisy je přece jen ještě dost mladá. A do toho přijde Vítek. Opravdový chlap.
Zavolala mu později, aby se omluvila za tu přepadovku. Její zdvořilostní omluva se nakonec protáhla na půl hodiny! Měl hrozně příjemný hlas, takový hluboký, sexy... Vtipkovali spolu nejdřív jen tak nezávazně, potom ji prostě pozval na skleničku.
Ještě ten večer! A tak si vyrazila. A potom na večeři a ještě na jednu a pak na nečekaný oběd v ukradeném čase, na půl cesty mezi jeho ordinací a její kanceláří. Jela kvůli tomu přes půlku Prahy!
Začalo to nabírat bláznivé obrátky, večer se těšila, až zavolá, a pracovní maily nechávala kupodivu na ráno. Pátá schůzka musí pokračovat u něj doma. Není naivka, rubriku sex a vztahy
má dokonale pročtenou jak v dámských, tak v pánských magazínech. Kdyby s ním skončila v posteli hned napoprvé, myslel by si, že chce udělat dítě. Na druhém rande by to mohl dekódovat, jako že dá každému, a na šestou schůzku by už nemuselo dojít, tvrdí svorně Elle i FHM.

 


Wimmerová, Lenka; Borůvková Hrnčířová, Vendula
Soukromé pasti 1


Běžná cena: 298 Kč, e-shop Joty 268 Kč
vydalo nakladatelství JOTA


http://www.jota.cz/pripravujeme/soukrome-pasti-1/03.09.2010 - redakce