Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Choreografii Kanye Westa na udílení cen MTV bude mít na starosti Yemi A.D.Úvodník: Představte si, že vám v noci zavolá významná osobnost ze zámoří, aby se s vámi dohodla na spolupráci. Obdobnou zkušenost moc lidí nemá, napadá mě bývalý premiér Jan Fischer, kterému okolo půlnoci volal Barack Obama, aby se s ním dohodl o (ne)budoucnosti radaru. Nyní něco podobného potkalo tanečníka Yemiho, který ve středu v noci kývl na nabídku Kanye Westa. Jak spolupráce dopadne, uvidíme už 17. září.

Článek: Taková nabídka se neodmítá, proto Yemi A.D. odletěl ihned druhý den do Spojených států, aby intenzivně pracoval na choreografii, ke které ho vyzval americký zpěvák,
rapper, hudební producent a držitel čtrnácti cen Grammy Kanye West. Ten vystoupí už v pátek na 27. ročníku hudebních cen MTV Video Music Awards, kde premiérově představí singl Runaway ze svého nového alba.

Kanye před měsícem točil v Praze část svého nového filmu a videoklip, pro které jsem vytvářel choreografii. Moje práce se mu líbila, a tak mi ve středu v noci zavolal, jestli bych mohl vymyslet i jeho nedělní show,“ říká Yemi. A za pár hodin už seděl spolu se svými tanečníky z JAD Dance Company v letadle směr Los Angeles, kde v současnosti s Lucií Drábkovou, jednou z nejlepších tuzemských tanečnic modern jazzu, pracuje na choreografii Kanyeho show. Tentokrát ovšem nepůjde o žádný hip hop, ale o moderní balet. Zda Yemi s JAD Dance Company v losangeleském Nokia Theatre uspěje, budete moci sledovat 17. září od 19:30 hodin na česko-slovenské MTV.


Yemi A. D. (Foto: Standa Merhaut)

Foto Kanye Westa v úvodu: backseatcuddler.com

Zdroj: Blue Gekko

14.09.2010 - redakce