Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Najponk, Ondřej Pivec a Gregory Hutchinson pohromadě v New YorkuÚvodník: Včera vyšlo na labelu Animal Music (a téhož dne v New Yorku pokřtěno) album „It‘s About Time“, které v netradičním a podle všeho dosud nepoužitém obsazení jazzového tria natočili Najponk (Fender piano), Ondřej Pivec (Hammond B3) a Gregory Hutchinson (bicí). Už samotná sestava slibuje zážitek jako hrom.

Článek: Klavírista Najponk, provozující již 20 let své trio a natáčející i sólové projekty, se s předním varhaníkem Ondřejem Pivcem, lídrem Organic Quartetu, spojil právě pro účely tohoto alba, u jehož zrodu s nimi stál producent Petr Marek a k natáčení přizvali po pečlivém výběru bubeníka Gregory Hutchinsona, známého především ze spolupráce s Rayem Brownem a saxofonistou Joshuou Redmanem. Souhra všech tří hudebníků je opravdu unikátní a přesto, že newyorské natáčení alba trvalo pouze neuvěřitelné 3 hodiny a nepředcházelo mu ani žádné zkoušení, jsou jeho výsledkem dokonale znějící nahrávky, jako by jejich původci spolupracovali odjakživa a byli na jedné (nesmírně zajímavě vytvarované) vlně. Perfektní timing a vynalézavé doprovody Hutchinsona tu zní spolu s Pivcovou fundamentální hrou kombinující basovou linku (včetně pedálu), hutný i citlivý doprovod i sólové gejzíry a nad tím vším se vznáší éterický zvuk Fender piana, na které Najponk dokáže zahrát i ty nejjednodušší melodie témat i originálně vystavěných improvizací s opravdovým zaujetím, nadhledem a perfekcionalismem.

Zvuková podoba alba vznikla kompletně v New Yorku, kde žijí Pivec i Hutchinson. Nahrávky byly pořízeny ve studiu Acoustic Recording (Michael Brorby), smíchány ve studiu Ian London Production (Ken Wallace) a mastering provedl Gene Paul ve studiu DB Plus.

Černobílé fotografie pro booklet alba vytvořil v New Yorku bezprostředně po natáčení světoznámý a mnohokráte oceněný český fotograf Antonín Kratochvíl, autorem designu bookletu je již tradičně u Animal Music Aleš Najbrt. Album vzniklo v produkci Petra Marka, v partnerství Animal Music s Magistrátem hl. m. Prahy a pro finanční náročnost též ve spolupráci s několika sponzory. Repertoár alba je tvořen především známými standardy, kterým umělci dali nečekanou podobu a přidali svou vlastní skladbu „Blues for Petr“ a skladbu „Theme for Cliff“ z repertoáru Mikea Carra.

Text i foto agentura 2 media


cover alba


21.09.2010 - redakce